ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Bajkowe zakończenie!

Teatr "POSZKOLE" ukoronował swoja pracę w II półroczu spektaklem pt. "Bajka o królu, który chciał być dziadkiem".

Dnia 27 czerwca 2012 roku, zaprosiliśmy naszych młodszych i starszych kolegów do udziału w dobrej zabawie, której przesłaniem było, ze na świecie jest miejsce dla wszystkich, każdy znajdzie cos ważnego dla siebie, a do szczęścia czasami wystarczy drobnostka, np. zupka grzybowa.

Dziękuję aktorom za wytężoną pracę, a widowni za wspaniałe przyjecie naszych starań gromkimi oklaskami.

Dzień Patrona

Dnia 14 czerwca 2012 roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II Publicznej Szkole Podstawowej. Ta wspaniała uroczystość odbyła się 10 czerwca 2012 roku, dlatego też wybraliśmy 10 czerwca na Dzień Patrona, jednak tego roku z różnych względów świętowaliśmy kilka dni później.

Ten podniosły dzień rozpoczęliśmy od uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez ks. Andrzeja Grządziela i ks. Sławomira Kuklę, której piękną oprawę stanowiły czytania i modlitwa wiernych przygotowana przez szóstoklasistów oraz procesja z darami niesionymi przez uczniów gimnazjum.

Uroczystości rangę nadała obecność sztandaru, którego symbolika przedstawia naszego patrona Jana Pawła II wśród dzieci.

Mecz żużlowy w Zielonej Górze na żywo

13 czerwca 2012 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie dzięki uprzejmości Zielonogórskiego Klubu Żużlowego mieli okazję na żywo obejrzeć zaległy pojedynek żużlowy VI rundy ENEA Ekstraligi pomiędzy aktualnym Mistrzem Polski Stelmet Falubazem Zielona Góra, a PGE Marmą Rzeszów.

Wyniki konkursu informatycznego

Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Informatyczny.

Uczniowie przygotowywali prezentacje o naszym Patronie Janie Pawle II.

Hasło przewodnie prezentacji -
JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY.

Strażacy

23 maja w Zespole Edukacyjnym odbyła się próbna ewakuacja wszystkich uczniów oraz pracowników naszej szkoły na wypadek zagrożenia pożarowego. Całej akcji przyglądali się pracownicy Urzędu Gminy z panem Wójtem Stanisławem Drobkiem na czele oraz przedstawiciele straży pożarnej. Budynek szkoły został bardzo szybko opuszczony przez wszystkich zagrożonych, zlokalizowano punkt zapalny w klasie II SP.

Po sprawnej ewakuacji na plac przed szkołą na sygnale wjechały dwa wozy strażackie. Strażacy zaprezentowali szybkie rozłożenie sprzętu gaśniczego oraz pokaz gaszenia ognia wodą ze specjalnego działa umieszczonego na dachu jednego z wozów. Uczniowie klas 0 - III mieli okazję obejrzeć sprzęt strażacki, wysłuchać wyjaśnień pana Hryszkiewicza na temat wykorzystania różnych urządzeń oraz przymierzyć hełmy strażackie. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy przygotowanym przez B. Furmańską oraz uczniów kl. II.

Dzień Profilaktyki

15 maja w sali TOK-u odbył się Dzień Profilaktyki. W święcie wzięły udział klasy 0 – VI. Działania profilaktyczne trwały cały rok szkolny – warsztaty o komunikacji, spektakle profilaktyczne. Ukoronowaniem tych działań był konkurs plastyczny pod hasłem "Zdrowy rozsądek daję radę" w ramach kampani "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Uczniowie malowali swój autoportret w celu lepszego poznania siebie i swoich pragnień. Prace te zostały ocenione przez komisję. Największą ilość prac wykonanych różnymi technikami wykonały klasy 0, I, II, III.

II Dekanalny Konkurs Biblijny w Sulechowie

20 kwietnia 2012 r. przedstawiciele klas szóstych: Tomasz Gierlik, Dawid Holewa i Kacper Hryszkiewicz reprezentowali nasza szkołę w II Dekanalnym Konkursie Biblijnym.

Tego roku należało wykazać się wiedzą z zakresu Ewangelii wg św. Marka. Do konkursu stanęło 11 drużyn z Dekanatu sulechowskiego, każda z drużyn miała do wykonania sześć zadań, min.: krzyżówkę, rozpoznanie przypowieści przedstawionych w pięknie przygotowanych scenkach, przywołanie tytułów obrazów biblijnych i inne działania o różnym stopniu trudności.

Wyniki konkursu na najładniejszą salę wiosenną

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy I – III:

I miejsce: kl. I a i kl. III

Wyróżnienie: kl. I b

Klasy IV – VI:

I miejsce : kl. VI A

Wyróżnienie: kl. IV a i V a

Coś dla zainteresowanych

Wyniki konkursu na najładniejszą salę wiosenną

W dniu 9 maja odbędzie się impreza szkolna pt. "Moja Polska". Zachęcamy uczniów aby w ten dzień ubrali się w kolory barw narodowych. Osoby, które spełnią ten warunek zostaną zwolnione z zadań domowych i nie będą pytane.

Umowa ta nie obowiązuje w przypadku gdy nauczyciel wcześniej zapowie sprawdzian lub kartkówkę.

Dawid Holewa w półfinale FunEnglish.pl!

18 kwietnia zakończył się bardzo ciekawy Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego FunEnglish.pl. Z naszej szkoły uczestniczyli w nim Dawid Holewa, Beata Mital, Wiktoria Ćwirko i Kamil Szczerba, którzy rywalizowali z kilkoma tysiącami uczniów szkół podstawowych z całej Polski. W eliminacjach rozwiązali 10 zadań oraz uczestniczyli w grze językowej online. Do następnego etapu – półfinału zakwalifikował się Dawid Holewa, który zmagał się z kolejnymi multimedialnymi zadaniami. Gratulujemy!!!

Dziękujemy naszym szóstoklasistom za podjęcie wysiłku aktywnego udziału w FunEnglish.pl. Mamy nadzieję, że w przyszłym konkursie więcej naszych uczniów zdecyduje się sprawdzić swoje umiejętności językowe. Następna edycja już we wrześniu!