Trzymaj formę


Trzymaj formę

W roku szkolnym 2018/2019 od marca w naszej szkole był realizowany Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę”, którego organizatorami byli: Główny Inspektorat Sanitarny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Jego odbiorcami byli: uczniowie Szkoły Podstawowej klas piątych szóstych i siódmych oraz rodzice, którzy na marcowym zebraniu otrzymali od wychowawców ulotki na temat programu.

W czasie realizacji programu uczniowie podzielili się na grupy i wykonali plakaty „Żyję zdrowo jem kolorowo”, „Sport to zdrowie”. Na lekcjach plastyki wykonali prace na temat „Moje ulubione warzywa i owoce”. Aktywnie brali udział w lekcjach wychowania fizycznego.

Reprezentowali szkołę w zawodach sportowych na szczeblu międzyszkolnym, powiatu, rejonu i województwa, zajmując miejsca na podium.

Bardzo chętnie i licznie uczestniczyli w zajęciach z zespołowych gier sportowych.

Na lekcjach wychowania fizycznego w ramach edukacji zdrowotnej przeprowadzone zostały pogadanki na temat zdrowego stylu życia i potrzeby aktywności fizycznej oraz piramidy żywienia.

Mini piłka nożna - Igrzyska Dzieci


Mini piłka nożna - Igrzyska Dzieci

Dnia 9 maja 2019 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyły się Powiatowe zawody w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

W kategorii dziewcząt rywalizowały drużyny z: SP Brody i Trzebiechów, w kategorii chłopców: SP Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański i Trzebiechów.

Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Aleksandra Biegała, Amelia Pazoła, Patrycja Górkiewicz, Patrycja Szmicel, Monika Horodniczy, Nikola Rachuba, Julia Śnieguła, Patrycja Pitura, Maria Sobczuk.

Drużyna chłopców: Kamil Naskręt, Karol Horodniczy, Michał Nowicki, Norbert Doliński, Kacper Wojdyła, Karol Stafecki, Miłosz Leśniewski, Patryk Raczykowski.

W ogólnej klasyfikacji dziewczęta z Trzebiechowa zajęły II miejsce, chłopcy III.

Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Piłka nożna - Igrzyska Młodzieży Szkolnej


Piłka nożna - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dnia 14 maja 2019 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyły się Powiatowe zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W kategorii dziewcząt rywalizowały drużyny: Podmokle Małe, Nowogród Bobrzański i Trzebiechów, w kategorii chłopców:Sulechów, Podmokle Małe, Nowogród Bobrzański i Trzebiechów.

Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Aleksandra Cepowska, Nikola Paziewicz, Kornelia Daszkiewicz, Klaudia Ostrowska, Pola Stec, Majka Dobrowolska, Oliwia Wesołowska, Magdalena Pilarska, Iga Bargiel.

Drużyna chłopców: Wiktor Winiarz, Kacper Kusik, Wiktor Heinowski, Patryk Osaczuk, Artur Wojtas, Dariusz Niewiadomski, Jakub Słoboda, Bartosz Obiegała, Szymon Cepowski.

W ogólnej klasyfikacji dziewczęta z Trzebiechowa zajęły II miejsce, chłopcy III.

Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Wojewódzkie Zawody o Puchar TYMBARKU


Wojewódzkie Zawody o Puchar TYMBARKU

Dnia 1.04.2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Wojewódzkie zawody XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar TYMBARKU”.

W kategorii U 12 dziewcząt w której rywalizowały uczennice trzebiechowskiej szkoły brały udział zawodniczki z 11 szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały następujące zawodniczki: Alicja Hojka, Martyna Pitura, Amelia Borowska, Dagmara Wźnica, Hanna Niewiadomska, Monika Horodniczy, Patrycja Górkiewicz, Nikola Rachuba, Julia Śnieguła i Michalina Piszczyk.

Mecze rozgrywane były w grupach i trwały 2X10 minut.

W ogólnej klasyfikacji zawodniczki z Trzebiechowa zajęły 7 miejsce i godnie reprezentowały szkołę.

Rejonowe zawody w mini piłce ręcznej


Rejonowe zawody w mini piłce ręcznej

Dnia 20.03.2019 r. w Gubinie odbyły się Rejonowe zawody w mini piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Gubina, Zielonej Góry i Trzebiechowa.

Naszą szkołę reprezentowali: Norbert Doliński, Karol Horodniczy, Wiktor Kłodawski, Kamil Naskręt, Michał Nowicki, Miłosz Leśniewski, Patryk Raczykowski, Wiktor Winowski, Piotr Cipora, Kacper Wojdyła i Karol Stafecki.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały 2x10 minut.

W ogólnej klasyfikacji zawodnicy z Trzebiechowa zajęli III miejsce i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Halowy Turniej Piłki Nożnej (rocznik 2006 i młodsi)


Halowy Turniej Piłki Nożnej (rocznik 2006 i młodsi)

Dnia 9.03.2019 r. w trzebiechowskiej sali gimnastycznej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora TOK im. Tadeusza Wojtera.

W turnieju brały udział następujące drużyny: Akademia Piłkarska z Sulechowa, UKS Sokół Ciosaniec i dwie drużyny z Trzebiechowa.

W zespole Trzebiechów I grali: Wktor Winowski, Miłosz Leśniewski, Mikołaj Mazurczak, Nikodem Doliński, Patryk Raczykowski, Hubert Sinicki.

Trzebiechów II reprezentowali: Norbert Doliński, Karol Horodniczy, Karol Stafecki, Michał Nowicki, Kacper Wojdyła, Kamil Naskręt.

W drużynie sulechowskiej grał również nasz uczeń Piort Cipora.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały 12 minut bez zmiany stron.

Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce Trzebiechów II - błękitni
II miejsce UKS Sokół Ciosaniec
III miejsce AP Sulechów
IV miejsce Trzebiechów I – granatowi.

Powiatowe zawody w piłce ręcznej


Powiatowe zawody w piłce ręcznej

11 marca w hali Lubuszanka w Czerwieńsku odbyły się Powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły drużyny z: SP 1 Sulechów, SP 2 Sulechów, SP Czerwieńsk i z Trzebiechowa.

Naszą szkołę godnie reprezentowały: Dominika Słota, Klaudia Ostrowska, Julia Antecka, Kornelia Daszkiewicz, Nikola Paziewicz, Pola Stec, Majka Dobrowolska, Aleksandra Cepowska, Anna Hutor, Oliwia Wesołowska.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały 2x8 minut.

W ogólnej klasyfikacji Trzebiechów zajął III miejsce.

Wicemistrzostwo powiatu zielonogórskiego w piłce ręcznej chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!


Wicemistrzostwo powiatu zielonogórskiego w piłce ręcznej chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!

Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci w zawodach powiatowych, które odbyły się 12 marca 2019 roku w Świdnicy, w piłce ręcznej w kategorii chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po bardzo zaciętych spotkaniach zajęli ostatecznie drugie miejsce, przegrywając jedynie z zawodnikami ze szkoły ze Świdnicy 8:14. W zawodach startowali również zawodnicy z SP 1 Sulechów, z którymi nasi wygrali 12:7 i zawodnicy z Czerwieńska, z którymi nasi zremisowali 7:7, by ostatecznie wygrać w rzutach karnych 2:1. Gratulujemy!!!

Skład reprezentantów trzebiechowskiej szkoły:
Osaczuk Patryk, Maćkowiak Igor – obaj bramka, Kusik Kacper – środkowy rozgrywający, Obiegała Bartosz - prawy rozgrywający, Pełka Kacper, Bednarski Dominik – obaj lewy rozgrywający, Słoboda Jakub – obrotowy, Wojtas Artur , Karolak Adam– obaj prawy atakujący, Cepowski Szymon, Niewiadomski Dariusz – obaj lewy atakujący.

Nasi Mistrzami Powiatu w piłce ręcznej chłopców w Igrzyskach Dzieci


Nasi Mistrzami Powiatu w piłce ręcznej chłopców w Igrzyskach Dzieci

Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentanci w zawodach powiatowych piłki ręcznej chłopców w Igrzyskach Dzieci. Zawody odbyły się w Czerwieńsku 13 marca 2019 roku. W sposób bardzo przekonujący udowodnili, że tworzą najlepszą drużynę piłki ręcznej, w tej kategorii wiekowej, w powiecie zielonogórskim. Grając z zespołami z Świdnicy 12:1, z SP1 Sulechów 12:3, z SP3 Sulechów 15:2 i z Czerwieńska 4:4 k. 2:1 zdobyli tytuł Mistrza Powiatu! Gratulujemy!!!

Skład naszego zespołu:
Naskręt Kamil – bramka, Doliński Norbert – środkowy rozgrywający, Kłodawski Wiktor, Raczykowski Patryk, Nowicki Michał – boczni rozgrywający, Cipora Piotr, Stafecki Karol, Winowski Wiktor, Wojdyła Kacper, Horodniczy Karol – atakujący.

Najwięcej bramek w naszym zespole rzucił Karol Horodniczy, na szczególne wyróżnienie zasługuje też Norbert Doliński, który bardzo dobrze kierował grą drużyny.

Powiatowe zawody piłki koszykowej dziewcząt w Sulechowie


Powiatowe zawody piłki koszykowej dziewcząt w Sulechowie

4 marca w sulechowskiej hali sportowej odbyły się Powiatowe zawody w piłce koszykowej dziewcząt rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach uczestniczyły drużyny z SP1 Sulechów, SP 3 Sulechów i z Trzebiechowa.

Naszą szkołę reprezentowały: Pola Stec, Dominika Słota, Julia Antecka, Klaudia Ostrowska, Kornelia Daszkiewicz, Nikola Paziewicz, Majka Dobrowolska, Wiktoria Stawiarz, Aleksandra Cepowska.

Mecze rozegrane były systemem każdy z każdym i trwały 4 x 5 minut.

W końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta zajęły II miejsce godnie reprezentując szkołę.

Gratulujemy !!!!