Dni otwarte w przedszkolu

Pasowanie na czytelnika

W dniu 13 czerwca 2018 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika szkolnej biblioteki. Przez cały rok szkolny udowodnili swoją postawą i aktywnością czytelniczą, że zasługują na to miano bez wątpienia. W dniu pasowania pierwszoklasiści pod opieką swojej wychowawczyni przybyli do naszej szkolnej książnicy, gdzie wzięli udział w uroczystości przygotowanej przez uczennice klasy IV a – Karolinę, Olę, Julię, Kingę, Patrycję i Amelkę. Uczniowie kl. I zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczeń, a następnie wysłuchali próśb książki i odpowiedzieli na zagadki dotyczące znanych baśni i bajek. Wtedy przyszedł czas na przyrzeczenie i akt pasowania potwierdzony odciskiem palca na pamiątkowym dyplomie. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze i zarówno uczestnikom jak i organizatorom przyniosło wiele satysfakcji oraz zadowolenia.

Ścianka wspinaczkowa

Przedszkolaki z grupy „Jeżyków”, „Wiewióreczek” i „Zajączków” dziękują wszystkim rodzicom za pomoc w doposażeniu placu zabaw. A szczególnie tatusiom za montaż ścianki wspinaczkowej.

Od ziarenka do bochenka

Dnia 12.06.2018 nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Janowca. Dzieci brały aktywny udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”.

Dowiedzieliśmy się co jest potrzebne aby powstał chleb.

A następnie przystąpiliśmy do przygotowywania wypieków. Oczekiwanie umiliło nam zwiedzanie pobliskiego parku oraz zabawy na placu zabaw.

Uroczyste pożegnanie III klasy gimnazjum

W Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie pożegnaliśmy przedostatni rocznik gimnazjalistów. Przed uroczystością odbyła się msza święta w trzebiechowskim kościele. Na specjalnej akademii pojawili się zaproszeni goście, dyrekcja, rada pedagogiczna, pracownicy Zespołu Edukacyjnego, rodzice oraz uczniowie klas II Gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się od wykonania Poloneza przez uczniów klasy III. Następnie wystąpiły Pani Dyrektor Alina Radoch oraz Pani Wójt Izabella Staszak, które podziękowały najlepszym uczniom za trud włożony w naukę oraz godne reprezentowanie szkoły. Wyróżnionym uczniom wręczono nagrody, a ich rodzicom podziękowania i listy gratulacyjne.

Dni otwarte w przedszkolu

W poniedziałek i we wtorek w naszym przedszkolu były dni otwarte. W tych dniach odwiedziły nas dzieci, które rozpoczną edukację przedszkolną. Maluchy bardzo aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach i zajęciach. Następne dni otwarte odbędą się w sierpniu. Serdecznie zapraszamy.

Festyn w Gębicach

W sobotę 23.06.2018 dzieci z naszego przedszkola wystąpiły z tańcem hawajskim oraz piosenkami o mamie i tacie na Festynie w Gębicach.

Pod Koziorożcami

W czwartek 22.06.2018 po śniadaniu udaliśmy się na spacer. Naszym celem była słodka niespodzianka w postaci lodów. Więc zatrzymaliśmy się w karczmie „Pod Koziorożcami”, gdzie czekały na nas lody. Dzieci poznały także różne zwierzęta stanowiące dekorację karczmy.

Święto rodziny

Dzieci zaprosiły do przedszkola swoich bliskich na Święto Rodziny, które odbyło się 16.06.2018.

Każdy przybywający otrzymywał przygotowane przez dzieci kwiatki. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowany na ten dzień montaż słowno-muzyczny.

„Jeżyki”, „Wiewióreczki”, oraz „Zajączki” otrzymały dyplomy ukończenia poszczególnych grup. A zaangażowani rodzice dyplomy przyjaciela przedszkola. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Niemiecki w Trzebiechowie znów ma klasę! - podsumowanie konkursu

Niemiecki w Trzebiechowie znów ma klasę!

Po raz trzeci nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym i konkursie Goethe-Institut "Niemiecki ma klasę/Deutsch hat Klasse", w którym należało zmienić wygląd sali lekcyjnej tak, by wspierała ona naukę języka.

W tym roku aż 32-osobowy zespół konkursowy składał się z uczniów klas VII szkoły podstawowej i II gimnazjum i choć nie powtórzyliśmy naszego ubiegłorocznego sukcesu, którym było uzyskanie tytułu finalisty konkursu i wspaniała wycieczka do Warszawy w nagrodę, to efekty naszej półrocznej pracy są imponujące. Ozdobiona kreatywnymi, edukacyjnymi elementami klasa prezentuje się wspaniale i sprzyja nauce, a coroczny udział w konkursie sprawia, że zyskujemy bardzo wiele: sami tworzymy nowy wizerunek sali, partycypujemy w przeprowadzaniu zmian w szkole, integrujemy się, uczymy się poprzez działanie, rozwijamy swoje talenty, lekcje są urozmaicone, otrzymujemy wsparcie od Goethe-Institut w postaci poradników, materiałów dydaktycznych i moderacyjnych oraz mamy możliwość uczestnictwa w dodatkowych minikonkursach. Otrzymujemy też list z informacjami zwrotnymi o naszych działaniach. Dodatkowo każdy uczestnik na koniec roku zostaje nagrodzony pamiątkowym dyplomem i upominkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas swoją pomocą i zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy w projekcie w roku szkolnym 2017/18: