Nabieramy cyfrowej mocy

Fundusze europejskie - loga

Informujemy, iż w okresie od 1.08.2017 do 30.06.2019 r. w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:

„NABIERAMY CYFROWEJ MOCY”

Na realizację projektu Gmina Trzebiechów uzyskała dofinansowanie w kwocie 263 530 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 8.2.1. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych – projekty realizowane poza formułą ZIT, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Portrety nauczycieli

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej wraz z uczniami klas IV - VII z okazji Dnia Edukacji Narodowej oprócz życzeń i odrobiny słodkości przygotował także dla nauczycieli Zespołu Edukacyjnego galerię składającą się z portretów przedstawiających każdego z nich. Poszczególne klasy wylosowały trzech/czterech różnych nauczycieli, których następnie musieli przedstawić na portrecie. Akcja ta wśród uczniów wzbudziła duże zainteresowania, o czym świadczą wykonane prace. Jej efekty można oglądać w gablocie Samorządu Uczniowskiego przy sali 102 ZE. Niektóre z nich przedstawiamy poniżej, jednak zachęcamy do osobistego oglądnięcia tych prac.

Portrety nauczycieli

Dzień Chłopaka

Dzień chłopaka

Konkurs Plastyczny "Pocztówka z wakacji"

Pocztówka z wakacji

Uczennice naszej szkoły, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z wakacji", zorganizowanym przez Filię Zastów Wawerskiego Centrum Kultury. W konkursie wzięły udział następujące osoby: Melania Szubert kl. I, Samanta Lewandowska kl. I, Julia Szmigielska kl. I, Wiktoria Rata kl. III A, Oliwia Hirsz kl. III A, i Ewelina Dolińska kl. III A.

Dziękujemy wszystkim uczennicom za udział w konkursie

Europejski Dzień Języków – dyktando z języka niemieckiego

Europejski Dzień Języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas II i III gimnazjum sprawdzili swoją znajomość poprawnej pisowni niemieckich wyrazów uczestnicząc w dyktandzie, którego zwycięzcami zostali:

klasa III
Julita Wójcik, Oskar Tomaszewski i Natalia Kaźmierczak
klasy II
Karolina Szulc i Jakub Krystians

Gratulacje!

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Zawody sportowe w Klenicy

W piątek 29 września 2017 roku Szkoła Podstawowa w Klenicy, przy współudziale wielu lokalnych sponsorów, organizowała turniej piłki nożnej. Turniej odbył się w bardzo dobrej, miłej atmosferze, co niewątpliwie było zasługą p. Marioli Sowińskiej i jej męża, ale także działaczy sportowych "Odry" Klenica.

Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Koseski, Paulina Rak, Kornelia Grązka, Adam Karolak, Igor Maćkowiak, Nikodem Czuba, Bartek Obiegała, Aleksandra Cepowska, Michał Piszczyk i Szymon Cepowska.

Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując 2 miejsce, przegrywając z zespołem z Ciosańca dopiero w karnych. Wcześniej w eliminacjach zremisowali 0:0 z gospodarzami i wygrali z zespołem Nowego Kramska 5:1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Dzień chłopca

29 września przedszkolaki z grup Jeżyki i Zajączki świętowały Dzień Chłopca. Dziewczynki zostały jurorkami w konkursie na misterów w różnych kategoriach. Chłopcy chwalili się swoją tężyzną fizyczną, sprawnością, celnością, wiedzą z zakresu motoryzacji i ogólnym urokiem i czarem. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania małych mężczyzn. Każdy z nich uzyskał tytuł mistera w swojej kategorii. Było dużo śmiechu i oklasków. Dziewczynki były pod wrażeniem odwagi i osiągnięć chłopców.

Wiewióreczki na przedstawieniu teatralnym

Przedszkolaki z grupy „Wiewióreczek” 29.09.2017 rozpoczęły nowy sezon spotkań teatralnych na podstawie literatury dziecięcej. W tym celu udaliśmy się do „Zboru” w Sulechowie na spektakl pt.„Plastusiowy pamiętnik”. Przedstwienie wzbudziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji poprzez zaangażowanie aktorów, kostiumy oraz dekoracje. Dzieci utożsamiały się z bohaterami poprzez znane utwory muzyczne.

Zbieramy dary jesieni

Dzieci z naszego przedszkola dużo czasu spędzają na dworze. Podczas spacerów do parku pozyskujemy dary jesieni tj.: kasztany, szyszki. Będziemy je wykorzystywać w zajęciach plastycznych. Przedszkolaki chętnie dzielą przyniesione zbiory wg określonych cech jakościowych.