Dni otwarte w przedszkolu

Dni otwarte

Wycieczka klasy 8b

W dniach 12 – 14 czerwca 2019 r. klasa 8b była na wycieczce w Krakowie.

Jej celem było: poznanie zabytków Krakowa: Wawel, Sukiennice, Barbakan, kościół Mariacki, pałac arcybiskupów ze słynnym „oknem papieskim, oraz Muzeum Auschwitz – Biekenau w Oświęcimiu – poznanie zjawiska holokaustu na tle wydarzeń II Wojny Światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa, budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego podczas II Wojny Światowej, promowanie patriotyzmu i wzbogacenie działalności dydaktyczno – wychowawczej szkoły.

Zorganizowanie takiej wycieczki bez biura podróży było możliwe przy ogromnym wsparciu sponsorów, którym bardzo dziękujemy.

Podziękowania kierujemy także do taty Julii, Pana Wojciecha Sokoła, który był naszym przewodnikiem po Krakowie.

Bal ósmoklasistów

30 maja w lokalu „U Kazika” miało miejsce wspaniałe wydarzenie – bal uczniów kończących edukację w trzebiechowskiej Szkole Podstawowej.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 18.00 odtańczeniem poloneza.

Swoją obecnością zaszczyciły nas obie Panie Dyrektor.

Rodzicom ósmoklasistów dziękujemy za organizację i obecność na balu.

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale.

To już potrafię – druga gala pokazu naszych umiejętności TIK

Fundusze europejskie - loga
To już potrafię – druga gala pokazu naszych umiejętności TIK

18 czerwca na zakończenie drugiego roku realizacji projektu Nabieramy cyfrowej mocy ponownie pochwaliliśmy się nabytymi sprawnościami z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wydarzenie pod nazwą „To już potrafię – szkoła w Trzebiechowie prezentuje swoje umiejętności TIK” odbyło się w formie przeglądu rezultatów 10 rodzajów cyfrowych zajęć pozalekcyjnych. Uczestnicy zajęć pokazali społeczności szkolnej utworzone przez siebie filmy, blogi, strony www, wirtualne gazetki, prezentacje multimedialne, plansze, zdjęcia, projekty graficzne, badania, obliczenia statystyczne, wykresy i wykazali się znajomością funkcji, zastosowania i obsługi rozmaitych programów, platform, aplikacji komputerowych oraz zasad bezpiecznego zachowania i komunikowania się w cyberprzestrzeni.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie gali pokazu efektów projektu, a wszystkim uczestnikom zajęć gratulujemy zwiększenia kompetencji informatycznych.

Niemiecki ma klasę 2018/2019 - podsumowanie konkursu

Niemiecki ma klasę 2018/2019

Po raz czwarty nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym i konkursie Goethe-Institut "Niemiecki ma klasę/Deutsch hat Klasse", w którym należało zmienić wygląd sali lekcyjnej, by wspierała naukę języka i odpowiadała na potrzeby młodzieży. W tym roku zespół konkursowy składał się z 17 uczniów klas VII szkoły podstawowej, którzy od października do marca aranżowali według swoich pomysłów salę językową. W nagrodę za swe działania w czerwcu otrzymali list z informacją zwrotną, dyplomy i upominki od Instytutu Goethego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas swoją pomocą i zapraszamy do obejrzenia efektów pracy uczniów w projekcie w roku szkolnym 2018/19.

Planeta dla Polski - konkurs

Planeta dla Polski

Międzynarodowa Unia Astronomiczna z okazji obchodów stulecia swojej pracy oraz Polskie Towarzystwo Astronomiczne ogłaszają ogólnonarodowy konkurs na nazwy planety pozasłonecznej i jej gwiazdy.

Każdy kraj otrzymuje prawo nadania nazwy jednej gwieździe oraz krążącej wokół niej planecie.

Zgłoszenie powinno zawierać dwie nazwy – jedną dla planety i jedną dla gwiazdy. Najlepiej, aby nazwy te były związane ze sobą tematycznie, a także miały związek z Polską – historyczny, kulturowy lub geograficzny. Do nazw należy dołączyć krótkie uzasadnienie.

Propozycje nazw należy zgłaszać do p. A. Kowalczyk na adres szkoły zetrzebiechow@gmail.com do 30 lipca 2019 r.

Więcej informacji i wizualizacje planety: http://www.iau100.pl/planety/uklad-bd14-4559

Festiwal kolorów

04 czerwca nasze przedszkolaki miały wspaniałą okazję, by bawić się wspólnie z dziećmi z przedszkola przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie pod hasłem „Festiwal kolorów”. Wspólne malowanie na folii czy dużych arkuszach papieru, rozciągniętego na płocie oraz zabawy sportowo-ruchowe potrafią zjednoczyć dzieci. Była to też świetna możliwość dla naszych maluchów nauki tolerancji.

Kino objazdowe

Dzieci z grupy „Wiewiórek” i „Zajączków” udały się do TOK. Celem wizyty była projekcja filmu „Robaczki z zaginionej dżungli”.

Aktywne „Zajączki”

Aktywne Zajączki

Dzieci z grupy „Zajączków” podczas pobytu w przedszkolu biorą udział w wielu zajęciach. W wolnych chwilach chłopcy bardzo chętnie wykonują różne konstrukcje z klocków, a dziewczynki tworzą kolorowe kompozycje.

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Tam poznały życie Indian i ich tradycje. Obejrzały zgromadzone eksponaty. Brały także aktywny udział w indiańskim torze przeszkód. Wiewióreczki następnego dnia wykonały na zajęciach kolorowe pióropusze.