Warsztaty u Zajączków

1 grudnia w grupie Zajączków odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe do Urzędu Gminy. Wszyscy bardzo się starali, było pracowicie i wesoło.

Dziękujemy rodzicom za przybycie a dzieciom za zaangażowanie.

Konkurs HDK

We wrześniu opiekun koła PCK Pan Ryszard Konopka poinformował nas o konkursie plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa.

Z naszej szkoły wpłynęło 6 prac w tym jedna moja, ze wszystkich szkół udało się zebrać 702 prace, z czego organizatorzy musieli wybrać te najlepsze.

Moja praca znalazła się wśród innych wyróżnionych.

W czwartek 30.11.2017 r. wraz z Panem Ryszardem udaliśmy się na uroczyste wręczenie nagród w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Prace od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne zostały wyróżnione.

Na uroczystości pojawiła się telewizja regionalna, która przeprowadzała wywiady z uczestnikami konkursu oraz filmowała nasze prace.

Po uroczystym wręczeniu nagród zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek w postaci kawy i słodkich ciast.

Po wszystkim udaliśmy się do szkoły. Osobiście mogę dodać, że to było bardzo miłe uczucie poczuć, że ktoś docenił twoja ciężką prace oraz że tak wiele osób może ją zobaczyć. Zachęcam wszystkich do brania udziału w takich konkursach, ponieważ nic nie tracimy, a nasze talenty mogą zostać docenione.

NASZA UCZENNICA LAUREATKĄ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "CZŁOWIEK I KSIĄŻKA…"

CZŁOWIEK I KSIĄŻKA…

Dnia 30 listopada 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu fotograficznego pod hasłem: "Człowiek i książka…". Nasza uczennica – Aleksandra Cipora z klasy III gimnazjum otrzymała z rąk Pani dyrektor Beaty Leśniak wyróżnienie w konkursie. Wręczono również podziękowania opiekunom, którzy zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie. To była prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tak doskonale zorganizowanej imprezie, którą rozpoczęła scenka kabaretowa pod tytułem "Książka" kabaretu "INACZEJ". Następnie odbyło się spotkanie autorskie z wyjątkowym gościem, panią Zofią Mąkosą, która zadebiutowała powieścią "Wedyjska winnica. Cierpkie grona". To szczególna powieść, ponieważ jej akcja toczy się w naszej najbliższej okolicy (Chwalim, Kargowa, Sulechów).

Mikołajki w bibliotece

Misiowe czytanie

KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI WZBOGACIŁ SIĘ O NOWE LEKTURY

Lektury

W związku z reformą szkolnictwa, z którą wiąże się zmiana podstawy programowej, w zakresie nauczania języka polskiego konieczne jest dostosowanie kanonu lektur. Do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowe lektury obowiązkowe i uzupełniające dla uczniów szkoły podstawowej.

Warto wiedzieć, że w ministerialnym rozporządzeniu możemy przeczytać: Zadaniem szkoły podstawowej jest wprowadzenie uczniów w świat literatury, ugruntowanie ich zainteresowań czytelniczych oraz wyposażenie w kompetencje czytelnicze potrzebne do krytycznego odbioru utworów literackich i innych tekstów kultury.

Konkurs MMBS

Kwesta PCK

Andrzejki w pierwszej klasie

Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z tradycją Andrzejek. Podczas wesołej zabawy zorganizowanej przez wychowawczynię, dzieci różnymi sposobami wróżyły sobie przyszłość.

W przygotowanie wróżb zaangażowali się rodzice, którzy zadbali również o słodki poczęstunek. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z taką zabawą. Wiele radości wywołało wróżenie przyszłości z przebitych balonów, losowanie kubeczków z przepowiednią, wybór imienia przyszłej żony lub męża, wywróżony zawód itp. Dzieci w doskonałych nastrojach bawiły się w rytmie dyskotekowych przebojów.

5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Kochani Wolontariusze działający w Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie! W tym niezwykłym dniu – dniu Waszego święta – ściskamy wszystkie pomocne dłonie i składamy serdeczne podziękowania każdemu z Was. Życzymy spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszego działania.

Wierzymy, że nie zabraknie Wam wytrwałości, energii i wiary w to, co robicie. Mamy nadzieję, że swoją bezinteresownością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych, a dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie będzie stawał się lepszy i piękniejszy.

- opiekunowie SKW "Podaruj Serce"