Jan Paweł II

ZESPÓŁ EDUKACYJNY
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II

Mecz żużlowy w Zielonej Górze na żywo

Mecz żużlowy w Zielonej Górze na żywo

13 czerwca 2012 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie dzięki uprzejmości Zielonogórskiego Klubu Żużlowego mieli okazję na żywo obejrzeć zaległy pojedynek żużlowy VI rundy ENEA Ekstraligi pomiędzy aktualnym Mistrzem Polski Stelmet Falubazem Zielona Góra, a PGE Marmą Rzeszów.
 

Oto jak to wydarzenie relacjonują dwie uczennice, które miały okazję skorzystać z zaproszenia zielonogórskiego klubu:

"Byłyśmy bardzo podekscytowane tym, że mogłyśmy usiąść na stadionie przy ul. Wrocławskiej 69 i wraz z innymi uczniami naszej szkoły kibicować drużynie Falubaz Zielona Góra. Wszyscy machali szalikami i wznosili okrzyki dopingujące zawodników Falubazu do skutecznej jazdy. Bawiłyśmy się wspaniale, widząc, jak żużlowcy spod znaku Myszki Miki z biegu na bieg przybliżają się do zwycięstwa nad rywalem. Robiłyśmy zdjęcia i z zapartym tchem obserwowałyśmy każde okrążenie tego meczu. Nie do opisania są wrażenia jakie tego dnia przeżyłyśmy mogąc oglądać to widowisko na żywo, a nie przed ekranami telewizorów. Mecz zakończył się wynikiem 50:39, co oczywiście spowodowało wybuch radości w naszych szeregach! :)

Po meczu dzięki pomocy i uprzejmości pana Marcina Grygiera, miałyśmy okazję do krótkiego spotkania z dwójką zawodników zielonogórskiej drużyny - Jonasem Davidssonem oraz Patrykiem Dudkiem! Byłyśmy tym faktem tak podekscytowane, że aż nie ukrywałyśmy swojej radości. Była to wspaniała okazja do uzyskania od zawodników autografów oraz do wykonania wspólnych zdjęć z nimi.

W drodze powrotnej wraz z innymi uczniami naszej szkoły, nadal dopingowaliśmy Falubaz. Na ulicy pewnie słychać było nasze przyśpiewki i okrzyki, jednak nie martwiliśmy się tym i śpiewaliśmy dalej aż do samej szkoły.

Ten dzień był cudowny i bardzo się cieszymy, że mogłyśmy przeżyć coś tak wspaniałego! :) Mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze nadarzy się okazja, żeby wspólnie kibicować ulubionemu klubowi na stadionie!

Dziękujemy! :)"

Eliza Koszelowska i Paulina Raźna

Mecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywoMecz żużlowy w Zielonej Górze na żywo