ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Strażacy

23 maja w Zespole Edukacyjnym odbyła się próbna ewakuacja wszystkich uczniów oraz pracowników naszej szkoły na wypadek zagrożenia pożarowego. Całej akcji przyglądali się pracownicy Urzędu Gminy z panem Wójtem Stanisławem Drobkiem na czele oraz przedstawiciele straży pożarnej. Budynek szkoły został bardzo szybko opuszczony przez wszystkich zagrożonych, zlokalizowano punkt zapalny w klasie II SP.

Po sprawnej ewakuacji na plac przed szkołą na sygnale wjechały dwa wozy strażackie. Strażacy zaprezentowali szybkie rozłożenie sprzętu gaśniczego oraz pokaz gaszenia ognia wodą ze specjalnego działa umieszczonego na dachu jednego z wozów. Uczniowie klas 0 - III mieli okazję obejrzeć sprzęt strażacki, wysłuchać wyjaśnień pana Hryszkiewicza na temat wykorzystania różnych urządzeń oraz przymierzyć hełmy strażackie. Następnie dzieci uczestniczyły w pokazie pierwszej pomocy przygotowanym przez B. Furmańską oraz uczniów kl. II.

StrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacyStrażacy