11.11. Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to jedno z piękniejszych świąt obchodzonych w Polsce. Marzyło o nim wiele pokoleń Polaków, którym przyszło żyć pod obcym jarzmem niewoli. Pamiętając jak wiele zawdzięczamy tym, którzy nie szczędzili sił by wywalczyć dla nas wolność składamy kwiaty pod pomnikami poległych, wieszamy flagi, modlimy się w intencji naszego kraju. W tegorocznych obchodach nie zabrakło również naszej szkoły. Przygotowana została wystawa historyczna pt. „Ojcowie Niepodległej”, uczniowie pisali listy do Polski oraz składali Jej życzenia. Nie zabrakło dyskusji w klasach o tym czym jest patriotyzm, o tym jakie ma dziś znaczenie. Wszystko po to byśmy pamiętali jak ważna jest dla nas Ojczyzna, jak wiele jej zawdzięczamy, jak wiele jeszcze możemy dla niej zrobić.

DEUTSCH PLUS Plakette

DEUTSCH  PLUS  Plakette

W tym roku szkolnym kontynuujemy uczestnictwo w projekcie Deutsch Plus, w ramach którego Instytut Goethego w Warszawie wspiera nauczanie i naukę języka niemieckiego w wybranych szkołach. Za nasze językowe działania otrzymaliśmy odznakę do zawieszenia w szkole

Konferencja DEUTSCH PLUS

DEUTSCH  PLUS  Plakette

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w konferencji dla dyrektorów szkół i koordynatorów projektu Deutsch Plus, tym razem online i pod hasłem „Regional vernetzen – łączmy się regionalnie”. Byliśmy online wśród ponad 100 uczestników, aby poznać narzędzia do promocji szkoły w mediach społecznościowych i omówić możliwości językowej współpracy szkół w regionach.

UWAGA, SUKCES!

Rafał i Wojtek

Natalia Lupa, Mikołaj Mazurczak oraz Rałał i Wojtek Żurawiccy zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego "Nachhaltig durch den Tag/Eko przez cały dzień", zorganizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie.

GRATULACJE!

Dzień dziecka

Bukiet kwiatów dla Mamy

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

„Działania na rzecz klimatu” to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi.

Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w wirtualnym spotkaniu dla uczniów i nauczycieli, które 22 kwietnia zorganizowało Ministerstwo Klimatu.

Uczestniczyliśmy w warsztatach z polskimi naukowcami na temat globalnego ocieplenia oraz pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, a także obejrzeliśmy wideoczat z ministrem klimatu. Minister ogłosił nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Co nocami w szkole piszczy???

Wspomnienia ze szkolnego strychu…

Eko przez cały dzień – konkurs

W ramach projektu Deutsch Plus możecie wziąć udział w konkursie Instytutu Goethego na temat: Eko przez cały dzień.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu w dwu lub trzyosobowym zespole filmu - vloga lub plakatu multimedialnego dotyczącego ekologicznego trybu życia - co robię dla ochrony środowiska przez cały dzień. Film powinien trwać max. 1min 30 sek. Językiem pracy jest język niemiecki. Można dowolnie wybrać formę pracy - film lub plakat.

Termin oddania prac: 24 kwietnia

Kryteria oceny:
-oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu
-wrażenie ogólne
-strona językowa

Więcej informacji i zgłoszenia u p. A. Kowalczyk na Librusie lub poczcie Gmail

Regulamin konkursu:

GÓRA GROSZA

Obchody Święta Niepodległości

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II jak co roku wsparli inicjatywę pn. Góra Grosza. Akcja ta ma już 20 lat.

Dzięki niej wsparcie otrzymują dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Biorąc udział w akcji nasi uczniowie uświadamiają sobie, że oddając choćby 1 grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, a także włączają się w wielką krajową inicjatywę. Nie należy również zapomnieć o efekcie integracyjnym działania jakim jest możliwość wspólnego przedsięwzięcia wszystkich uczniów i nauczycieli na rzecz potrzebujących rówieśników przebywających w opiece zastępczej.

Rokrocznie w zadanie zaangażowany jest zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. W grudniu 2019 roku, mimo że wielu uczniów chorowało udało nam się zebrać kwotę 171 zł i 52 grosze.

Najwięcej monet, bo 2615 było o wartości 1 grosz (czyli 26,15 zł) a najmniej 1 złoty – 20.

Dziękujemy w imieniu Towarzystwa Nasz Dom każdej osobie, która wrzuciła choćby 1 grosz.