NASZA UCZENNICA LAUREATKĄ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "CZŁOWIEK I KSIĄŻKA…"

CZŁOWIEK I KSIĄŻKA…

Dnia 30 listopada 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu fotograficznego pod hasłem: "Człowiek i książka…". Nasza uczennica – Aleksandra Cipora z klasy III gimnazjum otrzymała z rąk Pani dyrektor Beaty Leśniak wyróżnienie w konkursie. Wręczono również podziękowania opiekunom, którzy zachęcili uczniów do wzięcia udziału w konkursie. To była prawdziwa przyjemność móc uczestniczyć w tak doskonale zorganizowanej imprezie, którą rozpoczęła scenka kabaretowa pod tytułem "Książka" kabaretu "INACZEJ". Następnie odbyło się spotkanie autorskie z wyjątkowym gościem, panią Zofią Mąkosą, która zadebiutowała powieścią "Wedyjska winnica. Cierpkie grona". To szczególna powieść, ponieważ jej akcja toczy się w naszej najbliższej okolicy (Chwalim, Kargowa, Sulechów).

Mikołajki w bibliotece

Misiowe czytanie

Konkurs MMBS

5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Kochani Wolontariusze działający w Zespole Edukacyjnym w Trzebiechowie! W tym niezwykłym dniu – dniu Waszego święta – ściskamy wszystkie pomocne dłonie i składamy serdeczne podziękowania każdemu z Was. Życzymy spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszego działania.

Wierzymy, że nie zabraknie Wam wytrwałości, energii i wiary w to, co robicie. Mamy nadzieję, że swoją bezinteresownością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych, a dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie będzie stawał się lepszy i piękniejszy.

- opiekunowie SKW "Podaruj Serce"

WOLONTARIUSZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Szkolny Klub Wolontariusz "Podaruj Serce" w bieżącym roku szkolnym kontynuuje współpracę z Publicznym Przedszkolem naszego Zespołu Edukacyjnego. Wolontariusze, m. in. Iga Bargiel, Kacper Biegała, Karolina Michalak, Julia Markowska i Oliwia Wesołowska, co poniedziałek odwiedzają grupy przedszkolne. Podczas wspólnych spotkań czytają maluchom bajki, bawią się i tańczą. Dzieci są bardzo zainteresowane i uważnie słuchają swoich starszych kolegów.

Dzięki tej akcji przedszkolaki potrafią bardziej rozumieć tekst, a to przyda im się na dalszych etapach kształcenia.

III edycja Akcji "Kup Pan szczotkę!" zakończona

III edycja Akcji Kup Pan szczotkę! zakończona

Do 15 października 2017 r. zbieraliśmy w szkole szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Potrzebowaliśmy ich bardzo duuuuużo! I tyle też udało nam się zebrać, dzięki ogromnemu zaangażowaniu przede wszystkim naszych przedszkolaków i dzieci z klas I-III PSP. Wszystkie zgromadzone przybory dentystyczne wolontariusze zapakowali do paczki i już wyruszyły do Afryki.

Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję.

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego 3 listopada w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu wychowankowie z najmłodszych klas przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, zainteresowanie książką oraz nabywanie pewności siebie. W auli dla dzieci z klas I-III odbyły się zabawy i konkursy m.in. pokaz mody, taniec z balonami, zagadki oraz rozpoznawanie tytułu bajki na podstawie wylosowanych rekwizytów. Imprezę, która dostarczyła dzieciom wielu wrażeń zorganizowały nauczycielki ze świetlicy panie Magdalena Starosta i Paulina Szymczak oraz wychowawczyni kl. II Pani Julia Wardziński.

11.11

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali program artystyczny ukazujący walki Polaków o swoją wolność. 11.11. br. muzyczno-historyczny montaż wzbogacony pięknymi patriotycznymi pieśniami, mogli obejrzeć mieszkańcy naszej społeczności. Na tą wyjątkową uroczystość specjalnie udekorowana aula, tego wieczoru przyjęła bardzo licznych gości, którzy przyszli obejrzeć nasze widowisko. Przedstawienie ponowie wystawione zostało dla uczniów naszej szkoły we czwartek. Liczne owacje, które dało się słyszeć w tych dniach były aktem uznania dla trudu podjętego przez organizatorów tej uroczystości.

Nabieramy cyfrowej mocy zakładając strony www

Fundusze europejskie - loga
Nabieramy cyfrowej mocy zakładając strony www

W ramach projektu unijnego "Nabieramy cyfrowej mocy" dzieci i młodzież naszej szkoły korzystają z możliwości nauki tworzenia swoich własnych witryn internetowych.

Na zajęciach warsztatowych "Zakładanie i prowadzenie stron www" uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum poznali już główne zasady projektowania i funkcjonowania stron, przykłady edytorów tekstu, podstawowe elementy języka znaczników HTML. Samodzielnie stworzyli proste strony w HTML, szukali znaczenia pojęcia domena internetowa i zasad jej wyboru. Zredagowali również swoje pierwsze teksty na stronę, którą wkrótce wykorzystując tablety założą na platformie WordPress.

Strona Wiktorii

Strona Norberta i Michała