ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Mikołajki

Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów oraz chętnych nauczycieli do udziału w kolejnej edycji Dnia Mikołajkowej Czapki. W piątek na zajęciach założyli oni czapkę, okularki, opaskę itp. z elementem mikołajkowym i... skoro My pamiętaliśmy o Mikołaju, to mamy nadzieję, że On nie zapomni o nas!

A poniżej zdjęcia osób, które wzięły udział w akcji i przesłały swoje selfie do opiekuna SU.

DEUTSCH PLUS – pokaz naukowy „Science Show”

Science Show

Tym razem z projektu Deutsch Plus skorzystali młodsi uczniowie naszej szkoły. Piąto- i szóstoklasiści uczestniczyli dziś w pokazie naukowym pełnym ciekawostek ze świata fizyki, chemii i astronomii. Warsztaty odbyły się w języku niemieckim, a prowadził je Joachim Hecker, znany w Niemczech autor książek i eksperymentalnych show, organizowanych na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Naukowiec wyjaśniał dzieciom, co dobrze przewodzi prąd i jak bardzo jest on niebezpieczny, na czym polega odwrócona perspektywa i efekt 3-D oraz pamięć tworzyw sztucznych. Było też jajko Kolumba, twierdzenie o pizzy, wentyl w balonie, sztuczka z liczbowymi kartami i balansowanie z miotłą. Uczniowie usłyszeli również ultradźwięki wydawane przez nietoperzy i przedmioty z naszego otoczenia. Świetna językowa lekcja!

DEUTSCH PLUS - lekcja z Johannesem

lekcja z Johannesem

Kolejna grupa chętnych uczniów klas 7 i 8 wzięła dziś udział w warsztatowej lekcji online z projektu Deutsch Plus.

Tym razem poprowadził ją student prawa, nauk politycznych i historii - Johannes Möhrle z Monachium. Johannes opowiadał o sobie, o szkołach, które ukończył oraz o atrakcjach i ciekawostkach Bawarii i swego rodzinnego miasta. Na prezentacji i filmikach pokazał swoje mieszkanie, uniwersytet, hobby i miejsca w Polsce, które odwiedził. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość przedstawienia siebie i zadawania pytań Johannesowi. Na koniec Johannes rozwiązał przygotowany przez uczniów quiz o Polsce.

DEUTSCH PLUS - spotkanie z Judith

DEUTSCH  PLUS  Plakette

Chętni uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu online z nativ speakerem z Niemiec. Młodzież poznała sympatyczną Judith, jej rodzinne miasto, codzienne życie, mieszkanie, hobby i doświadczenia z pobytu w Polsce. Uczniowie skorzystali z szansy konwersacji z rodzimą użytkowniczką języka, odpowiadali na pytania o swoje hobby, mieszkanie, ulubioną muzykę oraz sprawdzali wiedzę Judith o Polsce.

KONKURS "Śpiewamy niemieckie kolędy"

Kolędy

To kolejna propozycja Instytutu Goethego dla szkół z projektu DEUTSCH PLUS.
Do 30.11. należy nagrać po niemiecku kolędę - solo lub w grupach (max. 5-osobowych), z muzyką lub bez, w formie krótkiego filmiku. Konkurs skierowany jest do uczniów z trzech grup wiekowych: klas 1-3, 4-6 oraz uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Jury oceniać będzie: oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu, wrażenie ogólne i stronę językową.
Zapraszamy do udziału!