ZESPÓŁ EDUKACYJNY

MISTRZ ORTOGRAFII

Konkurs ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas 4-6 trwał od października do maja. Uczniowie raz w miesiącu pisali dyktando, które było oceniane zgodnie z obowiązującymi kryteriami, a oceny były przeliczane na punkty. Uczniowie, którzy najlepiej napisali wszystkie dyktanda tzn. na oceny celujące uczestniczyli w dyktandzie finałowym, zadaniem którego było wyłonienie MISTRZA na poziomie klasy czwartej, piątej i szóstej. Każdy uczeń miał równe szanse, każdy mógł zostać MISTRZEM.

W mitologicznym labiryncie

Uczniowie czytają bajki, baśnie, legendy, ale przede wszystkim bardzo chętnie czytają mity. Można to było zaobserwować na lekcjach języka polskiego w klasach piątych. Piątoklasiści zainspirowani tematyką mitologiczną tworzyli na jej temat komiksy, rysowali postacie bogiń, bogów i wykonywali boskie atrybuty. Pod koniec drugiego semestru polonistki zorganizowały konkurs mitologiczny, dzięki któremu wiemy, kto najlepiej zna mity.

Międzyszkolny konkurs ortograficzny

2 czerwca dziesięcioro reprezentantów naszej szkoły brało udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM o pióro Wójta Gminy Bojadła. Zadania konkursowe były zróżnicowane, dostosowane do poziomu nauczania. Odnieśliśmy spory sukces, ponieważ dwoje uczniów zostało wyróżnionych. Wśród uczniów klas 4-6 pierwsze miejsce zajął Oskar Tomaszewski i otrzymał pióro Wójta, natomiast wśród uczniów klas 1-3 drugie miejsce zajęła Oliwia Wesołowska.

Maths in English

Informacje Matematyczne

Wycieczka do Wrocławia

Dzień Papieski – Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

12 czerwca 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski.

Pierwszym ważnym wydarzeniem tego dnia była uroczysta Msza św., po zakończeniu której laureaci IV Konkursu Recytatorskiego "Bliżej Poezji Jana Pawła II" zaprezentowali zwycięskie wiersze.

Kolejną częścią obchodów papieskich w naszej szkole był montaż słowno-muzyczny przedstawiony przez uczniów klas V a oraz VI, zakończony prezentacją multimedialną pod tytułem "Jan Paweł II - wspomnienie". Jej autorka - Wiktoria Spyra, uczennica trzebiechowskiego gimnazjum, zajęła I miejsce w szkolnym konkursie na najlepszą prezentację/film o papieżu. Prezentacja podsumowywała życie i działalność papieską i była świetnym wprowadzeniem do konkursu "Jeden z Dziesięciu" o Janie Pawle II. Każda z klas szkoły podstawowej wyłoniła 2 zawodników, którzy odpowiadali na pytania dotyczące życia Karola Wojtyły. Konkurs składał się z trzech etapów, a każdy z nich budził emocje nie tylko zawodników, ale też i dopingujących klas. Po ostatecznej rozgrywce I miejsce zdobył Jan Konstańczak z kl. IV a (II miejsce – W. Jakubowski, kl. IV b; III miejsce – D.Klementowska, kl. VI). Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, a zdobywcy I i II miejsca, Janek oraz Wojtek, także nagrody książkowe. Uroczystość przygotowana przez p. A. Radoch oraz p. J. Karczyńską zakończyła się uroczystym zaśpiewaniem "Barki", czyli ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Wycieczka do Wrocławia

Co można robić podczas wakacji?

Zabawy z matematyką dla najmłodszych

Wycieczka do Zielonej Góry

Dnia 9 czerwca uczniowie klasy I a oraz klasy II z wychowawczyniami i rodzicami udali się na autokarową wycieczkę do Zielonej Góry. Dzieci podziwiały stare kamienice tego miasta, poszukiwały Bachusików ukrytych na deptaku, zobaczyły Wieżę Głodową oraz Ratusz.

Główną atrakcją wycieczki było poznanie sposobu produkcji lizaków w zakładzie cukierniczym. Dzieci zobaczyły kolejne etapy powstawania cukierków oraz lizaków, a na zakończenie pokazu mogły własnoręcznie wykonać lizaka i zabrać go do domu. Końcowym etapem wycieczki była wspaniała zabawa w sali zabaw "Arek", gdzie atrakcjom i uciechom nie było końca.