ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Dzień Papieski – Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

12 czerwca 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski.

Pierwszym ważnym wydarzeniem tego dnia była uroczysta Msza św., po zakończeniu której laureaci IV Konkursu Recytatorskiego "Bliżej Poezji Jana Pawła II" zaprezentowali zwycięskie wiersze.

Kolejną częścią obchodów papieskich w naszej szkole był montaż słowno-muzyczny przedstawiony przez uczniów klas V a oraz VI, zakończony prezentacją multimedialną pod tytułem "Jan Paweł II - wspomnienie". Jej autorka - Wiktoria Spyra, uczennica trzebiechowskiego gimnazjum, zajęła I miejsce w szkolnym konkursie na najlepszą prezentację/film o papieżu. Prezentacja podsumowywała życie i działalność papieską i była świetnym wprowadzeniem do konkursu "Jeden z Dziesięciu" o Janie Pawle II. Każda z klas szkoły podstawowej wyłoniła 2 zawodników, którzy odpowiadali na pytania dotyczące życia Karola Wojtyły. Konkurs składał się z trzech etapów, a każdy z nich budził emocje nie tylko zawodników, ale też i dopingujących klas. Po ostatecznej rozgrywce I miejsce zdobył Jan Konstańczak z kl. IV a (II miejsce – W. Jakubowski, kl. IV b; III miejsce – D.Klementowska, kl. VI). Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, a zdobywcy I i II miejsca, Janek oraz Wojtek, także nagrody książkowe. Uroczystość przygotowana przez p. A. Radoch oraz p. J. Karczyńską zakończyła się uroczystym zaśpiewaniem "Barki", czyli ulubionej pieśni Jana Pawła II.