Przedszkolaki pracują w domu


Przedszkolaki pracują w domu

Nasze dzielne przedszkolaki pilnie pracują każdego dnia. Choć niestety nie w przedszkolu, ale w domach - cierpliwie realizują przesłane materiały. Czasem pomagają im rodzice, czasem inicjatywa leży po ich stronie. Nie straszne im ani czytanki ani działania matematyczne, prace plastyczne, piosenki czy gimnastyka… Gorliwie wypełniają polecenia, słuchają wskazówek. Przedszkole opuszczone, ale domowe przedszkolaki tętnią życiem i rozpierającą je energią. Rodzice uchwycili te wulkany energii, gdy udało się je nieco okiełznać pędem do wiedzy i naturalną ciekawością świata.

Wielkanocne ozdoby


Wielkanocne ozdoby

W ogłoszonej w piątek akcji polegającej na robieniu wielkanocnej ozdoby bierze udział coraz więcej dzieci. Każdego dnia otrzymujemy nowe prace w postaci zdjęć. Duża różnorodność prezentowanych dzieł, ich nieodparty urok to coś, co może podziwiać każdy, kto zajrzy na naszą stronę.

 

 

Warsztaty dla rodziców


Warsztaty dla rodziców

17 grudnia odbyły się w przedszkolu coroczne zimowe warsztaty dla rodziców. W tym roku rodzice razem z dziećmi ozdabiali i dekorowali pierniczki, które potem sprzedawaliśmy na Kiermaszu Świątecznym. Praca przebiegała w przyjemnej atmosferze, pełnej tak kreatywnych pomysłów, że momentami rodzice mieli problem, by nadążyć z pomocą dzieciom w ich realizacji. Przy okazji odkrytych zostało mnóstwo artystycznych talentów wśród rodziców. Zabawie, śmiechom i żartom nie było końca. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, ale wyjątkowe podziękowania należą się każdej mamie, która poświęciła swój czas na upieczenie pierniczków i dostarczenie ich do przedszkola – bez was to przedsięwzięcie by się nie udało…

Mikołajki


Mikołajki

6 grudnia, to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. W tym roku Mikołaj spotkał się z przedszkolakami w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. I choć Mikołaj wszystko wie, to każde dziecko miało okazję usiąść mu na kolanach i w sekrecie wyszeptać, czy było grzeczne. W nagrodę otrzymywało słodki drobiazg. Dzieci zaśpiewały też Mikołajowi kilka tematycznych piosenek, a spotkanie pozostawiło sporą porcję niezapomnianych wrażeń.

Zajęcia otwarte


Zajęcia otwarte

2 grudnia w starszej grupie przedszkolnej „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Zdrowa śniadaniówka”. Rodzice mieli okazję obserwować swoje dzieci w sytuacjach zadaniowych wśród rówieśników w przedszkolu oraz podczas samodzielnego komponowania i konsumowania zdrowych kanapek. Dziękujemy za poświęcony czas.
 

Wizyta w bibliotece


Biblioteka

15 października dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej odwiedziły szkolną bibliotekę. Dla wielu była to pierwsza okazja na pobyt w tym ciekawym miejscu. Nasza wizyta zaowocowała rozpaleniem pasji czytelniczej w niejednym małym serduszku, co przełożyło się na założenie kolejnych kart czytelniczych.
 
 

Sałatka


Sałatka

„Kto chce być silny i zdrowy, jak ryba musi owoce jeść i warzywa” śpiewał kiedyś zespół „Fasolki”. Dziś o tym, jak zdrowe są owoce i warzywa wiedzą wszystkie przedszkolaki. A szczególnie smaczne jest, gdy te warzywa można samodzielnie pokroić i zjeść z rówieśnikami jako wspólnie przygotowaną sałatkę jarzynową. Mniam, mniam…
 
 

Czytanie przez rodziców


Czytanie przez rodziców

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za otwarte serca i pomoc w szerzeniu zamiłowania do literatury od najmłodszych lat poprzez wspólne czytanie. Dziękujemy, że znajdujecie czas i przychodzicie poczytać w przedszkolu! Zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w naszej akcji czytających rodziców.
 
 
 

Dzień Przedszkolaka


Dzień Przedszkolaka

20 września to oficjalny „Dzień Przedszkolaka” i zapisze się w pamięci naszych przedszkolaków jako dzień szczególny i wyjątkowy. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość gościć BańkoUlę. Dzień był wypełniony fantastyczną zabawą, mnóstwem baniek, piany i wyśmienitymi humorami. Nie było osoby, która by pozostała obojętna wobec ogromnych, mieniących się tęczowo baniek. Wielką frajdę sprawiła nie tylko możliwość łapania tęczowych bąbelków, ale też samodzielne ich puszczanie. Starsze dzieci (pięcio- i sześciolatki) uczestniczyły także w kreatywnych warsztatach „Jak z galaretki owocowej zrobić bańki”. Każde chętne dziecko miało pomalowaną twarz oraz otrzymało pamiątkowy balonik. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy dokonali wpłat na Radę Rodziców, bo to dzięki Wam uśmiechy dzieci nie znikały przez cały dzień.

Urodziny


Urodziny

Dzień urodzin to dla każdego ważna sprawa. Tym bardziej dla naszych przedszkolaków, które czują się w tym dniu wyróżnione na tle grupy. Dzieci cieszą się, gdy mogą rówieśników poczęstować cukierkami, zasiąść za urodzinowym tronie i otrzymują mnóstwo życzliwości od innych. Mają też okazję poczuć się wyjątkowo, gdy cała grupa specjalnie dla solenizanta indywidualnie rysuje kartki z życzeniami. Wyjątkowość solenizanta podkreśla też noszona przez cały dzień korona, pokazująca każdemu, czyj to dzień… W roku szkolnym 2019/20 w grupie Wiewiórek swoje święto mieli już Amelka, Jaś oraz Miron. Jeszcze raz najlepsze życzenia dla młodych solenizantów!!!