Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt
20 stycznia 2012 r.Red. Małgorzata Horodniczy,
20 stycznia w sali gimnastycznej sulechowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju rywalizowały dziewczęta z następujących szkół: z Sulechowa, Babimostu, Nietkowa i Trzebiechowa. Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki, które grały w turnieju ośrodkowym. W meczu z Nietkowem kontuzji uległa uczennica naszej szkoły Klaudia Rejmak, która w jednej z akcji upadając skręciła sobie nogę. Wszystko zakończyło się tym, że dziewczynka ma założony gips i jest na zwolnieniu lekarskim . Mamy jednak nadzieję, że szybko wróci do zdrowia czego wszyscy jej życzymy. W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła II miejsce.
Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców
18 stycznia 2012 r.Red. Małgorzata Horodniczy,
18 stycznia w sali gimnastycznej w Czerwieńsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyli uczniowie z następujących szkół: SP 3 z Sulechowa, SP z Czerwieńska i Trzebiechowa. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy, którzy grali w zawodach ośrodkowych. Po wygraniu obu meczów nasi zawodnicy zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.
Nasza szkoła uczestniczy w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
9 stycznia 2012 r.Red. Małgorzata Jóźwiak,
Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.
Gmina Trzebiechów w XX finale WOŚP
8 stycznia 2012 r.Red. Małgorzata Jóźwiak, Anna Czepiżak
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku. W tym roku finał akcji odbył się 8 stycznia, a zgromadzone pieniądze przeznaczone zostały na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia noworodkom oraz pomp insulinowych dla mam w ciąży.
Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze na określony cel, które później skrupulatnie rozlicza w swoich sztabach. Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem akcji w naszej gminie czuwał pan Tadeusz Wojter. Pod swoje skrzydła przyjął wolontariuszki z naszego Szkolnego Klubu Wolontariuszy "Podaruj serce". 8 stycznia 2012 r., dziewczyny - Maja Maćkowiak, Dominika Dąbek, Natalia Gralińska, Oliwia Kulczak, Roksana Filipczak, Daria Obiegała, Iga Pasek, Małgorzata Wiszniewska, Zuzanna Radoch, Ada Naskręt i Martyna Wrubel, od wczesnych godzin porannych zbierały pieniądze wśród mieszkańców Trzebiechowa i okolicznych miejscowości. "Ludzie chętnie wspomagali akcję i z uśmiechem na twarzy przyklejali sobie czerwone serduszka. Nikt nie odmówił nam pomocy, mieszkańcy wręcz sami wyglądali nas na ulicy." – twierdzą Natalia, Daria i Dominika.
Niemiecki z WebQuestem
6 stycznia 2012 r.Red. Anna Kowalczyk - j. niemiecki,
Na początku Nowego Roku 2012 wszystkie klasy gimnazjalne rozpoczęły kolejny projekt edukacyjny z języka niemieckiego wykorzystujący jedno z narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych, jakim jest webquest. Webquest to nowatorska metoda nauczania, zorientowana na samodzielne zdobywanie wiedzy przez ucznia, w której głównym źródłem informacji, z którym uczeń pracuje, jest sieć Internet. Od strony technicznej webquest jest instrukcją dla ucznia w postaci strony internetowej.
Tegoroczny webquest nosi tytuł "ŚPIEWAJĄCO PO NIEMIECKU" i wprowadza uczniów w świat muzyki niemieckiego obszaru językowego. Przez 6 tygodni gimnazjaliści będą odgrywać role aktywnych słuchaczy niemieckich utworów muzycznych i w grupach fanów, krytyków, redaktorów, dziennikarzy, prezenterów i ekspertów muzycznych będą tworzyć w postaci elektronicznej materiały zachęcające do zainteresowania się wybranymi piosenkami.
Świąteczne konkursy
22 grudnia 2011 r.Red. Anna Kowalczyk - j. niemiecki,
W grudniu większość z nas myślała już o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. By uprzyjemnić wszystkim czas oczekiwania na nie, Samorząd Uczniowski ogłosił dwa konkursy: Najpiękniejsza Świąteczna Klasa i Przedmiotowa Choinka. Zadaniem klas było udekorowanie swoich sal w taki sposób, aby panowała w nich przyjemna, świąteczna atmosfera. Choinkę natomiast należało przystroić ozdobami nawiązującymi do wylosowanego wcześniej przedmiotu szkolnego. Konkursy wymagały od uczniów kreatywności i zaangażowania w samodzielne przygotowanie oryginalnych dekoracji. Klasy pierwsze i drugie okazały się najbardziej twórcze i terminowe. I b i II b przygotowały nawet choinki w dwóch wersjach: tradycyjnej i przedmiotowej. Działania klas dały ciekawe efekty i tak np. mogliśmy podziwiać choinkę fizyczną w sali matematycznej, choinkę chemiczną w sali do języka polskiego, czy też choinkę wos-u w sali językowej.
Akcja zbierania zabawek dla przedszkola
22 grudnia 2011 r.Red. Małgorzata Jóźwiak,
"Mała zabawka, a dla dzieci wielka gratka" – tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wolontariuszki z gimnazjum przekazały dzieciom z trzebiechowskiego przedszkola zabawki zebrane w czasie akcji trwającej od października do grudnia 2011 r. Świąteczne prezenty, podarowane przez starszych kolegów z Zespołu Edukacyjnego, sprawiły maluchom wielką radość. Od razu rzuciły się w wir zabawy – oglądały książeczki, układały klocki, puzzle, urządzały wyścigi samochodowe i zabawy kolejką… Uciechom nie było końca…
"My, Wolontariusze!"
22 grudnia 2011 r.Red. Małgorzata Jóźwiak,

W związku z obchodami Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 nasz Szkolny Klub Wolontariuszy wziął udział w konkursie organizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł "My, Wolontariusze!".
Celem konkursu było przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom jak ważna w dzisiejszych czasach jest działalność wolontariacka oraz zachęcenie uczniów do większego zaangażowania w niesienie pomocy charytatywnej. Opiekunowie klubu chcieli w ten sposób zmotywować młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i pobudzić do empatii oraz zaangażowania do rozwiązywania różnych problemów.
Wigilia
21 grudnia 2011 r.Red. Jolanta Chmielewska,
Świeć gwiazdko, świeć
W ten cudny wieczór wigilijny.
Leć kolędo, leć,
Niech ten wieczór będzie inny.
Maria Kazimiera Sarmacka
21 grudnia 2011 roku dzieci wraz z nauczycielkami zebrały się w jednej sali i pod okiem pań przygotowały sale, nakryły do świątecznego stołu ustawiając stroiki i układając świąteczne serwetki. Nauczycielki skierowały do dzieci kilka słów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i radosnych świąt.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 177
- 178
- 179
- 180
- 181
- 182
- 183
- 184
- 185
- …
- następna ›
- ostatnia »













