ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Mikołajki w szkole

Mikolajki w szkole

Grudzień to miesiąc zimowy, ale jakże wspaniały i gorący dla ludzkich serc. Ogrzewa nasze serca i otwiera na potrzeby innych przy pomocy Świętego Mikołaja już szóstego dnia swojego panowania. W tym dniu w naszej szkole wszyscy uczniowie w radosnej atmosferze, śmiejącymi się buziami i błyszczącymi oczami oczekiwali na mikołajkowe niespodzianki.

Dzieci z klas I – III na drugiej godzinie lekcyjnej zebrały się w auli szkoły przy dużej choince, by powitać miłego gościa zastępującego Świętego Mikołaja. Najpierw uczniowie z klasy trzeciej przedstawili młodszym kolegom i koleżankom inscenizację ukazującą postać Świętego Mikołaja, jego dobroć i miłość do Boga i innych ludzi. Po zaśpiewaniu o nim piosenki do auli wszedł długo oczekiwany gość w towarzystwie dwóch pomocnic. Przynieśli ze sobą duże worki z prezentami. Szybciutko rozdali je rozradowanym dzieciom. Aby umilić im czas i innym zebranym. Dzieci z kółka teatralnego, które prowadzi pani Grażyna Sadowska, przedstawiły sztukę pt. "Cztery pory roku". Gra małych aktorów i kolorowe, ciekawe stroje podobały się wszystkim. Po obejrzeniu przedstawienia "Mikołaj" i jego niezastąpiona świta udali się w dalszą drogę.

Pod wpływem Świętego Mikołaja w niejednej klasie gimnazjum i szkoły podstawowej uczniowie obdarowywali się w tym dniu upominkami. Byli dla siebie dobrzy i mili.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Dyrekcji Zespołu Edukacyjnego oraz przedstawicielom samorządów szkolnych gimnazjum i szkoły podstawowej za pomoc w organizacji "Spotkania z Mikołajem".