Maluchy z przedszkola w akcji "Góra Grosza"

Wolontariat

XII edycja akcji "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo "Nasz Dom", 2 grudnia 2011 r. została zakończona. Jak zwykle podczas akcji dzieci i młodzi ludzie zbierali drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Opiekunowie oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy "Podaruj serce" zainicjowali zbiórkę grosików w przedszkolu w Trzebiechowie, nad której przebiegiem czuwały panie przedszkolanki. Maluchy przynosiły ile mogły – czasem była to jedna moneta, czasem kilka lub nawet kilkanaście.

Akcja przeznaczona dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest bardzo ważna i motywująca do działania. Uczy wrażliwości i empatii. Za jeden grosz nie można nic kupić, a jednak jest tak bardzo przydatny w realizacji wielkiego przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim maluchom i ich rodzicom za okazane serce
i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.