Pasja nas łączy - spotkanie muzyczne

W związku z realizacją innowacji pedagogicznej „Pasja nas łączy” dnia 11 marca 2015 r. dzieci przedszkolne wzięły udział w zajęciu na którym gościły tatę Ewy, Pana Patryka Żukowskiego.

Nasz gość już w szkole podstawowej zaczął interesować się grą na gitarze. Pan Patryk opowiedział dzieciom o utworzeniu zespołu muzycznego „Odgłosy strychu” i zespołu „Terminal”. Opowiedział o swoich koncertach w Polsce i w Europie oraz o tym, co jest ważne w osiągnięciu umiejętności pozwalających realizować swoje marzenia i zainteresowania muzyczne. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poczuć się jak na koncercie oglądając teledysk zespołu „Terminal”. Najwięcej emocji wśród przedszkolaków wywołał występ Ewy z tatą.

Po spotkaniu starszaki z zapałem wykonały z pudełek swoje własne gitary. W następnych dniach przynosiły do przedszkola instrumenty ze swoich domów, „grały” i śpiewały.