Czas na taniec

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Pasja nas łączy", dnia 12 maja 2015 r. odbyło się kolejne zajęcie, podczas którego dziewczynki z grupy starszaków prezentowały swoje pasje związane z tańcem. Angelika i Łucja zaprezentowały nam taniec towarzyski, czyli cha - chę , walc angielski, sambę i polkę. Ola i Ewa zatańczyły taniec nowoczesny hip – hop, podczas którego tańczyły wszystkie dzieci, tak jak pokazały im koleżanki. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć występy zespołu w którym tańczy Ewa. Dzieci dowiedziały się, że ludzie, dzieci i dorośli tańczyli już w bardzo odległych epokach wyrażając w tańcu swoje uczucia i różne wydarzenia, zaspakajając swoje potrzeby bycia z innymi ludźmi i potrzebę uznania. Podczas wspólnych zabaw przy muzyce zamienili się w Indian i zaklinali deszcz. Byli królewnami i królewiczami tańcząc w rytm muzyki dworskiej jednocześnie oglądając taki taniec na ekranie. Na koniec przy muzyce relaksacyjnej płynęli na białej chmurce odpoczywając po wspólnych tańcach.