Zajęcia otwarte

Zajęcia otwarte w przedszkolu należą do jednej z form współpracy przedszkola z rodzicami. Celem tych zajęć jest przede wszystkim stworzenie rodzicom możliwości śledzenia postępów własnego dziecka w zakresie osiągania sprawności: umysłowych, ruchowych, muzycznych, plastycznych itd.

Rodzice mają również możliwość obserwowania sposobu zachowania się własnego dziecka na tle grupy, obiektywnego zaobserwowania tempa rozwoju własnego dziecka i porównania jego umiejętności z tym co prezentują rówieśnicy.

Dnia 12 grudnia 2013 r. w grupie dzieci 5 – letnich odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcie otwarte na które przybyły mamusie i babcie przedszkolaków. Tematem zajęć były "Ozdoby choinkowe" podczas których dzieci rozwijały umiejętności w zakresie liczenia i wzbogacały doświadczenia plastyczne. Efektem wspólnej pracy gości i dzieci są styropianowe bombki, które dekorują szatnię przedszkolaków.

Niespodziankę dzieciom przygotowała mamusia Hani i upiekła świąteczne pierniczki, które wszystkim bardzo smakowały. Aktywność dzieci została nagrodzona słodkościami również przez z-ca dyrektora Jadwigę Skubek.

Dziękujemy za udział i poczęstunek.

Zajęcia otwarteZajęcia otwarteZajęcia otwarteZajęcia otwarteZajęcia otwarteZajęcia otwarte