"Wesołki" udzielają pierwszej pomocy

Wesołki udzielają pierwszej pomocy

Każdy człowiek powinien wiedzieć, jak udzielić potrzebującym pierwszej pomocy. Wiadomo, że przedszkolak nie wykona masażu serca, ale stopniowe oswajanie dziecka z tym tematem, rozwijanie wiadomości i umiejętności w tym zakresie może spowodować, że w przyszłości ocali komuś życie. To zadecydowało, że dzieci 5 – letnie wzięły udział w zajęciu przeprowadzonym przez Panią Beatę Furmańską podczas którego dowiedziały się, jak rzeczowo wezwać pomoc i jak powinien zachować się dorosły, by udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dzieci utrwaliły numery telefonów 999 i 112 oraz przećwiczyły zasady korzystania z nich. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, które zapewniały Panią Beatkę, że będą ćwiczyć tylko na lalkach i misiach.