Spotkanie z górnikiem

Dnia 5 grudnia 2012 roku nasze przedszkole gościło Pana Stanisława Głowackiego, który kiedyś pracował w kopalni. Spotkanie to pozwoliło dzieciom poznać przedstawiciela zawodu, jakim jest górnik. Gość opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy w kopalni. W czasie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda strój górnika oraz czapka górnicza.Nasz gość zapoznał dzieci z symbolikom piór na czapce oraz symbolikom górniczego godła. Podczas spotkania dzieci rozmawiały o znaczeniu węgla w życiu ludzi, poznały niektóre właściwości fizyczne węgla oraz naśladowały pracę górnika włączając do wspólnej zabawy swojego gościa. W podziękowaniu za wizytę dzieci zaśpiewały piosenki oraz wręczyły laurki.

Z okazji górniczego święta życzymy wszystkiego najlepszego.

Spotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiemSpotkanie z górnikiem