Przedszkolaki w teatrze

Jednym z zadań wychowania przedszkolnego jest wychowywanie dziecka przez sztukę i przygotowanie do roli widza i aktora. Umiejętność bycia widzem i aktorem dziecko nabywa w naszym przedszkolu poprzez szereg oddziaływań, między innymi oglądając różne teatrzyki przyjeżdżające do przedszkola, inscenizacje przygotowywane przez nauczyciela, uczestniczenie w różnego rodzaju koncertach muzycznych, podczas imprez okolicznościowych przygotowanych przez dzieci (np. Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziny).

W tym roku doświadczenia dzieci zostały wzbogacone poprzez wyjazd do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze dnia 06.11.2012 r. na przedstawienie, pt. "Koziołek Matołek". Przedstawienie było wesołe i podobało się przedszkolakom. Wierzymy, że pozostawi w pamięci dzieci na długo miłe wrażenia.

Przedszkolaki w teatrzePrzedszkolaki w teatrzePrzedszkolaki w teatrze