Święto pieczonego ziemniaka

"Dzisiaj impreza nie byle jaka,
obchodzimy święto pieczonego ziemniaka"

Gospodarzem imprezy, która odbyła się 12 października 2012 r. byli Pani Katarzyna i Pan Krzysztof Waszkowiak. W zawodach i wspólnych zabawach uczestniczyły dzieci z grupy "Wesołki", "Wiercipiętki" i dzieci sześcioletnie z oddziału "0".

Każde dziecko po otrzymaniu "biletu wstępu" wykonanego na dłoni z ziemniaczanego stempla wkroczyło do "Krainy pieczonego ziemniaka". W krainie tej wszystkie dzieci brały udział w konkursach, zawodach i wspólnych pląsach. Przedszkolaki zbierały ziemniaki do wiaderek, transportowały je, podawały "gorący" kartofelek w kółeczkach, śpiewały jesienne piosenki, rysowały śmieszne kartofelki. Impreza zakończyła się degustacją pieczonych ziemniaków, zliczeniem punktów, wręczeniem dyplomów i słodkim poczęstunkiem.