Wigilia

Świeć gwiazdko, świeć
W ten cudny wieczór wigilijny.
Leć kolędo, leć,
Niech ten wieczór będzie inny.

Maria Kazimiera Sarmacka

21 grudnia 2011 roku dzieci wraz z nauczycielkami zebrały się w jednej sali i pod okiem pań przygotowały sale, nakryły do świątecznego stołu ustawiając stroiki i układając świąteczne serwetki. Nauczycielki skierowały do dzieci kilka słów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i radosnych świąt.

Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których, dzięki wspaniałej pracy pani kucharki i pani intendentki, nie brakowało tradycyjnych potraw świątecznych. Był barszcz z uszkami, krokiety, pierogi z kapustą i grzybami, ryba, a także śledziki. Nawet "Tadki – niejadki" próbowały wszystkich potraw. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.

Wszyscy czuliśmy się jakoś inaczej niż zwykle – dziwnie tajemniczo, jak widać dzień Wigilii w naszym przedszkolu miał niecodzienną oprawę. Szkoda tylko, że w tych przedświątecznych dniach wiele dzieci było chorych i nie wszystkie mogły wziąć udział w tym świątecznym spotkaniu.

WigiliaWigiliaWigiliaWigiliaWigiliaWigiliaWigiliaWigilia