UWAGA, SUKCES!

Rafał i Wojtek

Natalia Lupa, Mikołaj Mazurczak oraz Rałał i Wojtek Żurawiccy zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego "Nachhaltig durch den Tag/Eko przez cały dzień", zorganizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie.

GRATULACJE!

Dzień dziecka

Bukiet kwiatów dla Mamy

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu

„Działania na rzecz klimatu” to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi.

Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w wirtualnym spotkaniu dla uczniów i nauczycieli, które 22 kwietnia zorganizowało Ministerstwo Klimatu.

Uczestniczyliśmy w warsztatach z polskimi naukowcami na temat globalnego ocieplenia oraz pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, a także obejrzeliśmy wideoczat z ministrem klimatu. Minister ogłosił nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Co nocami w szkole piszczy???

Wspomnienia ze szkolnego strychu…

Eko przez cały dzień – konkurs

W ramach projektu Deutsch Plus możecie wziąć udział w konkursie Instytutu Goethego na temat: Eko przez cały dzień.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu w dwu lub trzyosobowym zespole filmu - vloga lub plakatu multimedialnego dotyczącego ekologicznego trybu życia - co robię dla ochrony środowiska przez cały dzień. Film powinien trwać max. 1min 30 sek. Językiem pracy jest język niemiecki. Można dowolnie wybrać formę pracy - film lub plakat.

Termin oddania prac: 24 kwietnia

Kryteria oceny:
-oryginalność i pomysłowość w realizacji tematu
-wrażenie ogólne
-strona językowa

Więcej informacji i zgłoszenia u p. A. Kowalczyk na Librusie lub poczcie Gmail

Regulamin konkursu:

GÓRA GROSZA

Obchody Święta Niepodległości

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II jak co roku wsparli inicjatywę pn. Góra Grosza. Akcja ta ma już 20 lat.

Dzięki niej wsparcie otrzymują dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Biorąc udział w akcji nasi uczniowie uświadamiają sobie, że oddając choćby 1 grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, a także włączają się w wielką krajową inicjatywę. Nie należy również zapomnieć o efekcie integracyjnym działania jakim jest możliwość wspólnego przedsięwzięcia wszystkich uczniów i nauczycieli na rzecz potrzebujących rówieśników przebywających w opiece zastępczej.

Rokrocznie w zadanie zaangażowany jest zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. W grudniu 2019 roku, mimo że wielu uczniów chorowało udało nam się zebrać kwotę 171 zł i 52 grosze.

Najwięcej monet, bo 2615 było o wartości 1 grosz (czyli 26,15 zł) a najmniej 1 złoty – 20.

Dziękujemy w imieniu Towarzystwa Nasz Dom każdej osobie, która wrzuciła choćby 1 grosz.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Bajkowa Pacynka