GÓRA GROSZA

Obchody Święta Niepodległości

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II jak co roku wsparli inicjatywę pn. Góra Grosza. Akcja ta ma już 20 lat.

Dzięki niej wsparcie otrzymują dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

Biorąc udział w akcji nasi uczniowie uświadamiają sobie, że oddając choćby 1 grosz można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, a także włączają się w wielką krajową inicjatywę. Nie należy również zapomnieć o efekcie integracyjnym działania jakim jest możliwość wspólnego przedsięwzięcia wszystkich uczniów i nauczycieli na rzecz potrzebujących rówieśników przebywających w opiece zastępczej.

Rokrocznie w zadanie zaangażowany jest zarząd Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem. W grudniu 2019 roku, mimo że wielu uczniów chorowało udało nam się zebrać kwotę 171 zł i 52 grosze.

Najwięcej monet, bo 2615 było o wartości 1 grosz (czyli 26,15 zł) a najmniej 1 złoty – 20.

Dziękujemy w imieniu Towarzystwa Nasz Dom każdej osobie, która wrzuciła choćby 1 grosz.