11.11. Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to jedno z piękniejszych świąt obchodzonych w Polsce. Marzyło o nim wiele pokoleń Polaków, którym przyszło żyć pod obcym jarzmem niewoli. Pamiętając jak wiele zawdzięczamy tym, którzy nie szczędzili sił by wywalczyć dla nas wolność składamy kwiaty pod pomnikami poległych, wieszamy flagi, modlimy się w intencji naszego kraju. W tegorocznych obchodach nie zabrakło również naszej szkoły. Przygotowana została wystawa historyczna pt. „Ojcowie Niepodległej”, uczniowie pisali listy do Polski oraz składali Jej życzenia. Nie zabrakło dyskusji w klasach o tym czym jest patriotyzm, o tym jakie ma dziś znaczenie. Wszystko po to byśmy pamiętali jak ważna jest dla nas Ojczyzna, jak wiele jej zawdzięczamy, jak wiele jeszcze możemy dla niej zrobić.