ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wielki sukces Ali Szypowskiej

Mikołaj Kopernik

2.06. w Toruniu nasza piątoklasistka reprezentowała szkołę i województwo lubuskie w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku i zdobyła tytuł FINALISTKI. Ala w teście pisemnym wykazała się wiadomościami z dziedzin nauki, którymi zajmował się nasz wybitny uczony: geografii, fizyki, historii, matematyki, astronomii i ekonomii. W pracy wykonanej metodą Kopernika na przełomie zimy i wiosny Ala zaprezentowała umiejętność prowadzenia obserwacji zjawisk za pomocą samodzielnie wykonanych przyrządów pomiarowych. A pod kopułą toruńskiego Planetarium nasza uczennica wykonała zadania związane z rozpoznawaniem gwiazd, planet, gwiazdozbiorów i innych obiektów astronomicznych. Gratulujemy!

Mikołaj Kopernik - konkurs Mikołaj Kopernik - konkurs Mikołaj Kopernik - konkurs Mikołaj Kopernik - konkurs Mikołaj Kopernik - konkurs Mikołaj Kopernik - konkurs