ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Warsztaty rodzicielskie – „Szkoła dla Rodziców”

Warsztaty rodzicielskie – Szkoła dla Rodziców

W styczniu 2023 r. w naszej szkole zorganizowano cykl spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji ze swoimi dziećmi. Ich głównym celem było wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z pociechami. Nauka lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to kroki, które poczynili rodzice naszych siedmiolatków oraz uczniów z klas 2 i 3, ku lepszej relacji, dającej zadowolenie i poczucie wzajemnej bliskości i szacunku.

Poszczególne spotkania poruszały tematykę poznania i rozumienia świata uczuć własnych oraz dziecka, naukę umiejętności rozmawiania o uczuciach, umiejętność stawiania jasnych granic i wymagań, zachęcanie dzieci do współpracy, wspólne rozwiązywanie problemów, wspieranie samodzielności młodych ludzi oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości.

Dzięki treningom prowadzonym przez Panie pedagog i psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sulechowie rodzice rozwinęli swoje kompetencje wychowawcze oraz nabyli wiele cennych umiejętności, które przydadzą im się w ich dalszej drodze wychowawczej.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w cyklu spotkań ze specjalistami i wierzymy, że niebawem wdrożą w swojej pracy wychowawczej uzyskaną wiedzę i umiejętności.

POWODZENIA!