ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Dzień bez tytoniu

31 maja na całym świecie obchodzony jest „Dzień bez tytoniu”. W naszej szkole również podjęto działania profilaktyczne, których celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem uzależnienia i na negatywne skutki zdrowotne palenia papierosów oraz e-papierosów, a także zachęcanie do wyboru zdrowego, wolnego od nikotyny stylu życia. Wszystkie klasy wykonały plakaty o tematyce antytytoniowej, a podczas wspólnego spotkania w auli uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmiku i prezentacji multimedialnej, ukazującej jak bardzo negatywny wpływ ma nikotyna na młody, rozwijający się organizm. Młodzież wzięła również udział w quizach, w których niektóre pytania były nieco trudne i zaskakujące. Uczniowie mimo wszystko doskonale sobie z nimi poradzili. Gratulacje!

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą dokonywali tylko tych „dobrych” wyborów. Będą sobie również świetnie radzili w życiu z trudnymi sytuacjami, w sposób racjonalny i prozdrowotny, nie sięgając po papierosy, które przestały już być trendy i „cool”.

Pamiętajcie Kochani, że uzależnić się jest bardzo łatwo, natomiast wyjść z nałogu – niezwykle trudno!