ZESPÓŁ EDUKACYJNY

OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO

Niepodległa do hymnu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie oddali hołd swojemu Patronowi - Świętemu Janowi Pawłowi II w 41 rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską.

Dnia 17 października uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły pod hasłem: „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. W naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny, w którym dziękowaliśmy naszemu rodakowi za tak wielki i piękny pontyfikat.

Konferansjerzy Julia Markowska i Marcel Wrubel powitali ciepło przybyłych gości Panią Wójt Izabellę Staszak, ks. proboszcza Andrzeja Grządziela, Panie Dyrektor Alinę Radoch i Alicję Łukomską, grono pedagogiczne i całą społeczność uczniowską.

W rolę JPII wcielił się Szymon Urbański, snuł refleksje dotyczące całego swojego życia, pisał wspomnienia.

Rolę młodego Karola Wojtyły odegrał Adam Karolak, Prymasem był Mateusz Napierała, a przyjaciółmi z grupy kajakowej Amelia Pazoła i Hubert Bogusławski.

Przepiękne wiersze usłyszeliśmy w interpretacji Natalii Lupy i Natalii Maćkowiak. Barkę - ulubioną pieśń Ojca Świętego zaprezentowały uczennice z kl VII pod kierownictwem naszego nauczyciela muzyki p. Przemysława Puchalskiego. Ciekawą scenografię przygotowała pani Jolanta Rzadkowska. Podziwialiśmy portrety Jana Pawła II wykonane przez naszych uczniów.

Program został również zaprezentowany w kościele parafialnym w Trzebiechowie.

W tym dniu wolontariuszki zachęcały do rozkoszowania się pysznymi kremówkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całej uroczystości.