ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" wolontariuszki z naszej szkoły odwiedzały dzieci z klas I-III i czytały im najpiękniejsze polskie legendy, baśnie, wiersze i bajki.

Celem tego przedsięwzięcia było wzbudzenie zainteresowania ogólnopolską akcją promującą korzyści płynące z głośnego czytania książek, tworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie od najwcześniejszych lat potrzeby obcowania z kulturą żywego słowa. Wolontariuszki rozmawiały z milusińskimi na temat przeczytanych książek, a dzieci wykonywały prace plastyczne ilustrujące poznane historie, rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Spotkania z książka sprawiły uczniom wiele przyjemności.

Realizowana akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom" naszym maluchom uatrakcyjniła zajęcia i pozwoliła na częstszy kontakt z kulturą żywego słowa. ,,Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi zadbajmy o to, by codziennie, głośne czytanie stało się priorytetem w domu oraz szkole naszego dziecka"- więc wspólnie działajmy razem.