ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wycieczka do Klępska

25 kwietnia uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Klępska. Na miejscu powitała nas pani leśnik Anna Godlewska-Kiewlicz. Pani Ania poprowadziła dzieci zmodernizowaną ścieżką edukacyjną o wdzięcznej nazwie „Szlakiem Wiewiórki”. Podczas spaceru dzieci rozpoznawały różne gatunki roślin i drzew, odczytywały z tablic informacyjnych ciekawe wiadomości o zwierzętach i grzybach. Duże zainteresowanie wzbudził paśnik oraz lizawki dla saren. Dzieci poszukiwały również tropów zwierząt. Udało im się zaobserwować tropy dzika. Pod koniec wycieczki każdy uczestnik mógł sam odbić w piasku specjalnie przygotowane tropy mieszkańców lasu. Po wielu wrażeniach, na zmęczonych i wygłodniałych poszukiwaczy przygód czekał poczęstunek - upieczone kiełbaski. Kiedy nadszedł czas pożegnania, pani Ania wręczyła na pamiątkę każdemu dziecku breloczek-wiewiórkę oraz oryginalny drewniany długopis. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca, chętnie pojedziemy tam drugi raz.