ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Podsumowanie konkursu „Kangur Matematyczny 2018”

Podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny 2018

Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z 23 krajów Europy, w tym również z Polski. W 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

15 marca br. do kolejnej, już XXVII edycji konkursu, przystąpiło 28 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Trzebiechowie.

Rozpiętość wieku uczestników była znaczna. Szkolnym organizatorem konkursu była mgr Dorota Konopka i mgr Ryszard Konopka – nauczyciele matematyki.

Na wyniki zmagań naszych uczniów czekaliśmy dwa miesiące.

Regionalny Komitet Organizacyjny Konkursu "Kangur Matematyczny" ogłosił następujące wyniki:

Lp. Imię i nazwisko Liczba punktów Klasa Tytuł
1 Michał Orsztynowicz 120 IV Laureat
2 Szymon Urbański 92,25 IV Wyróżnienie
3 Hanna Kaźmierczak 87,50 IV Wyróżnienie
1 Mateusz Napierała 82,25 V Wyróżnienie

Tylko 0,75 pkt. brakowało Julii Anteckiej z klasy VII do wyróżnienia.

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 22.06.2018 r. podczas akademii na zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Serdecznie gratulujemy !!

Podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny 2018Podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny 2018Podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny 2018