ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 30 września 2016 r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami udały się do Krainy Pieczonego Ziemniaka, która znajdowała się na posesji państwa Doroty i Wojciecha Czubów. Na początku imprezy uczestnicy wysłuchali "Krótkiej bajki o ziemniaku", z której dowiedzieli się jak zaczęła się wielka kariera ziemniaka w naszym kraju. Następnie odbyły się zabawy i gry ruchowe, min.: zbieranie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na łyżce, skoki w workach, skoki na skakance, gra w piłkę nożną, rzuty ziemniakami do kosza. Dzieci także rozwiązywały zagadki o ziemniakach i zagadki o jesieni.

Za prawidłowe odpowiedzi w nagrodę otrzymywały cukierki. W tym czasie w żarze ogniska piekły się ziemniaki, a kiedy były już upieczone, mamusie, które przyszły do pomocy, przygotowały je na talerzykach do spożycia. Posmarowane masełkiem smakowały wszystkim wybornie. Każdy chodził po dokładki. Pobyt w Krainie Pieczonego Ziemniaka był bardzo udany i na pewno każdy będzie go wspominał z przyjemnością.

Uczestnicy imprezy serdecznie dziękują gospodarzom za miłą gościnę, państwu Szopom za dostarczenie ziemniaków i paniom za przygotowanie posiłku.