ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wieczorne spotkania z matematyką

Eksperymentujemy na dodatkowych zajęciach z fizyki i chemii w gimnazjum
Wieczorne spotkania z matematyką

W szkole podstawowej w ramach projektu "Eksperymentujemy w Trzebiechowie - nowe pracownie, nowe zajęcia, nowe umiejętności" odbyły się "Wieczorne spotkania projektowe" z panią Joanną Grońską. Uczniowie uczęszczający na zajęcia "Matematyka w życiu codziennym" z kl. IV-VI spotkali się na bardzo interesujących lekcjach. Podczas ich trwania mieliśmy okazję m.in. pracować w programach ułatwiających nam wykonywanie obliczeń matematycznych. Chodzi tu głównie o Microsoft EXCEL, gdzie prócz standardowych możliwości poznaliśmy także kilka "sztuczek", które ciężko znaleźć w podręcznikach szkolnych. Tworzyliśmy także plakat informujący o kalkulatorze i Excelu. Był też czas na rozrywkę przy komputerze, poprzez wykonywanie obliczeń w programie Matlandia.

Ze względu na specyficzny sposób zajęć przy pracy w celu odprężenia i wyciszenia towarzyszyła nam muzyka. Nie obyło się także bez ruchu. Zorganizowaliśmy rozgrzewkę, po której zaczęliśmy rywalizację w dwóch grupach. Uzyskiwane wyniki były skrupulatnie zapisywane w Excelu, gdyż następnie musiały nam posłużyć one do kolejnych obliczeń w programie. A co do samej rywalizacji sportowej... to oczywiście każdy był wygrany, gdyż w tym dniu nie było przegranych. Wszyscy przy tym dobrze się bawili, śmiali, zmęczyli i zgłodnieli. Dlatego też Pani Joanna Grońska przygotowała nam niespodziankę w postaci pizzy, którą musieliśmy sprawiedliwie, z dokładnością matematyczną podzielić dla wszystkich uczestników.

Na koniec oglądaliśmy ciekawe filmy dotyczące ciekawostek matematycznych oraz jedliśmy popcorn. I tak nasz czas dobiegł końca…