ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

30 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego "Mitologiczne potyczki". Wzięło w nim udział 21 uczniów. Gościliśmy reprezentantów SP z Klenicy, Bojadeł i SP nr 1 z Sulechowa. Uczestnicy finału musieli wykazać się dużą wiedzą mitologiczną, przygotowywali się w oparciu o "Mitologię" Jana Parandowskiego. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami, rozwiązywali test sprawdzający wiedzę mitologiczną, układali domino mitologiczne, uzupełniali drzewo genealogiczne bogów greckich, wyjaśniali mitologiczne związki frazeologiczne oraz prezentowali wybranego boga.

Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze pod czujnym okiem jury pani Alicji Łukomskiej oraz pani Anny Cieślik. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Bojadeł, drugie i trzecie należało do reprezentantów szkoły z Sulechowa. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody: słuchawki, słowniki i pendrive.

Międzyszkolny Konkurs MitologicznyMiędzyszkolny Konkurs MitologicznyMiędzyszkolny Konkurs MitologicznyMiędzyszkolny Konkurs MitologicznyMiędzyszkolny Konkurs Mitologiczny