ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Z wizytą w winnicy

W środę 20 kwietnia uczniowie klasy II a odwiedzili winnicę państwa Elżbiety i Jacka Ciporów.

Mili Gospodarze przygotowali pogadankę na temat uprawy winorośli oraz prezentację artykułów, gdzie w produkcji wykorzystywany jest winogron. Dzieci miały okazję poznać zasady działania niektórych urządzeń mechanicznych w winnicy. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość samodzielnego zasadzenia przez dzieci sadzonek winorośli, przygotowanych przez pana Jacka. Każdy oznaczył swoją roślinkę imienną tabliczką wykonaną przez Gospodarzy. Sadzonki pozostaną przez około miesiąc w winnicy, aby się ukorzeniły. Po upływie tego czasu, każde dziecko zabierze swoją winorośl do domu. Na zakończenie spotkania, dzieci mogły spróbować winogronowej konfitury, soku oraz owoców winogrona. Po winnicy oprowadził nas Piotrek.

Bardzo dziękujemy za pouczające spotkanie!