ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Dzień Europejski

We wtorek, 10 maja, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. W tym roku poznaliśmy kolejne 6 krajów Unii Europejskiej. Klasy IV przybliżyły nam Hiszpanię (IV a) oraz Polskę (IV b), klasy V zaprezentowały Danię (V a) i Niemcy (V b), natomiast klasy VI – Wielką Brytanię (VI a) oraz Austrię (VI b). Wszyscy uczniowie byli oceniani za sposób i jakość przedstawianych informacji, a świetnych pomysłów nie brakowało. Każda klasa przygotowała także stoisko w barwach danego kraju oraz charakterystyczne potrawy. Uczniowie zaprezentowali również ciekawe scenki oraz element artystyczny w postaci piosenki, wiersza lub baśni związanej ze swoim państwem.

Wszystkie klasy obejrzały też filmik o historii powstania Unii Europejskiej, a ich wiedzę na ten temat sprawdził krótki quiz – karta pracy do prezentowanego materiału.

Uczniowie rywalizowali ze sobą na wysokim poziomie, ale po podliczeniu punktacji okazało się, że najlepsza była klasa IV b. Na kolejnych miejscach uplasowały się: II miejsce – klasa V b, III miejsce – klasa VI a, IV miejsce – klasa V a, V miejsce – klasa IV a, VI miejsce – klasa VI b. Nagrody dla zwycięskiej klasy ufundowało Wydawnictwo Językowe Oxford, natomiast pozostałe klasy otrzymały słodycze dzięki Radzie Rodziców naszej szkoły.