ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Świąteczne warsztaty w klasie II a

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, czas oczekiwania na nie, można wypełnić przygotowując wszelkiego rodzaju ozdoby i dekoracje. W klasie II a wychowawczyni zorganizowała warsztaty świąteczne dla uczniów tej klasy oraz ich rodziców. Pani Jolanta Sokół, jak co roku, obdarowała klasę własnoręcznie upieczonymi piernikami. Zadaniem dzieci i rodziców było piękne udekorowanie ich lukrami i posypkami, przygotowanymi przez panią Jolę. Rodzice Piotrka, państwo Elżbieta i Jacek Ciporowie, zaproponowali dzieciom wykonanie dekoracji z drewna. Wycięte kształty serc i choinek – dzieci wygładzały papierem ściernym, samodzielnie nawiercały otwory wiertarką (oczywiście pod czujnym okiem pana Jacka) oraz malowały i dekorowały je brokatami. Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani również z techniką zdobienia Decoupage – serwetkowe motywy naklejano na wcześniej przygotowane i pomalowane drewniane dzwonki. Podczas wspólnej pracy dzieci i rodziców, powstały również piękne ozdoby z plastrów pomarańczy, szyszek i styropianowych kształtów. Wszyscy uczestnicy warsztatów, wykonane ozdoby mogli zabrać do swoich domów.