ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Umiem pływać

W naszej szkole uczniowie klas III szkoły podstawowej brali udział w pozalekcyjnych zajęciach z nauki pływania w ramach projektu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" realizowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2014.

Projekt był uzupełnieniem szkolnych zajęć ogólnorozwojowych i miał na celu m.in.:

• Upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci.
  • Nabycie przez dzieci umiejętności pływania.
  • Profilaktyka przeciwdziałania wadom postawy.
  • Wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej.
  • Edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Wymienione cele zostały zrealizowane. W ciągu dziesięciu piątkowych wyjazdów na basen do Sulechowa, trzecioklasiści uczestniczyli po dwie godziny lekcyjne w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Urozmaicone i ciekawie prowadzone ćwiczenia dały okazję dzieciom do ruchowego i emocjonalnego "wyżycia się", rozwijały ich sprawność fizyczną i uzdolnienia sportowe oraz dostarczyły wielu niezapomnianych przeżyć.

Dzięki projektowi uczniowie klasy III a i III b nauczyli się pływać, odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z akwenu wodnego. Zajęcia pływackie rozbudziły u dzieci potrzebę uczestnictwa w tej formie aktywności ruchowej. Wspólne wyjazdy zintegrowały klasy trzecie.

Wdzięczni uczniowie wręczyli na koniec swoim instruktorom małe upominki, które wykonali na zajęciach plastycznych.