ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Kto ma bogatszy język?

Kto ma bogatszy język

"Każdy słownik jest skarbcem informacji językowych otwartym i dostępnym dla każdego. Tylko pierwsze kartkowanie słownika na oślep w poszukiwaniu żądanego wyjaśnienia może się skończyć niepowodzeniem. W miarę wzrostu wprawy staje się on najpewniejszym doradcą…"

Na lekcjach języka polskiego bardzo często pracujemy korzystając z różnych słowników. Początki były dość trudne, ponieważ uczniowie rzadko w domach sięgają po słownik, sprawniej posługują się Internetem, który jest dla nich największym źródłem informacji.

W klasie szóstej, na lekcji języka polskiego odbył się konkurs słownikowy Kto ma bogatszy język. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe w grupach. Byli bardzo zaangażowani w pracę, korzystali zarówno ze słowników oraz z własnej wiedzy. Zwyciężyła grupa w składzie: Aleksandra Cipora, Kinga Mazurczak, Krzysztof Sakowicz oraz Oskar Szymański.

Kto ma bogatszy językKto ma bogatszy językKto ma bogatszy językKto ma bogatszy język