ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Tydzień Uprzejmości

W dniach 18 – 22 listopada zorganizowany został w naszej szkole "Szkolny Tydzień Uprzejmości". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie kulturalnego zachowania uczniów oraz wzmacnianie pozytywnych zachowań.

Klasy O – III przygotowały rymowanki na temat grzeczności, uprzejmości, życzliwości wg. własnego pomysłu a klasy IV -VI fraszki lub przysłowia na temat grzeczności, uprzejmości, życzliwości.

Odbyły się wybory najkulturalniejszego ucznia z każdej klasy. Wychowawca wraz ze swoją klasą wybierał jednego ucznia, który jest wzorem zachowania dla innych.

Królową i królem uprzejmości w klasach O – III zostali:
  • OA – Amelia Twarowska i Patryk Rzepka,
  • OB – Karolina Bieniek i Bartosz Miguń,
  • OC – Patrycja Chruściel i Filip Krajewski,
  • I – Patrycja Kisiel i Mateusz Napierała,
  • IIA – Hanna Marcinek i Marcel Wrubel,
  • IIB – Zofia Nieciecka,
  • IIIA – Paulina Rak,
  • IIIB – Dominika Słota.
    W klasach IV – VI tytuł najkulturalniejszego ucznia zdobyli:
  • IVA – Zuzanna Galor,
  • IVB – Karolina Szulc,
  • V – Aleksandra Cipora,
  • VIA – Kacper Jakubowski,
  • VIB – Anna Bieniek.

Każdy dzień tygodnia obchodzony był pod innym hasłem:

Poniedziałek: "Proszę, przepraszam, dziękuję – to nic nie kosztuje, a skutkuje". W tym dniu uczniowie zwracali uwagę na używanie tzw. "magicznych słów", które sprawiają, że dni stają się milsze.

Wtorek: "Uprzejmość dawana innym wraca do nas. Jestem uprzejmy dla moich kolegów z klasy oraz starszych i młodszych kolegów z innych klas". W tym dniu chłopcy pilnowali się, by nie wpychać się przed dziewczęta. A wszyscy wchodzący pamiętali, że wychodzący mają pierwszeństwo.

Środa: "Pamiętam, że mogę pomóc innym: starszym samotnym osobom, podzielić się tym, co mam z biedniejszymi ode mnie".

Czwartek: "Tworzymy kodeks uprzejmości – każda klasa wspólnie z wychowawcą opracowuje kodeks uprzejmości i prezentuje na gazetkach w swojej klasie". Wytypowanie najkulturalniejszego ucznia w klasie.

Piątek: "Dzień Szkoły bez przemocy".

W czasie trwania projektu w całej szkole obowiązywały w godzinach od 9.20 do 9.30 przerwy ciszy, na których uczniowie zwracali się do siebie o ton ciszej, spacerowali, prezentują zasady dobrego zachowania wobec siebie, grona pedagogicznego, obsługi, używają zwrotów grzecznościowych i kulturalnych.

Na apelu szkolnym zostały wręczone dyplomy dla najkulturalniejszych.

W ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł wręczone zostały nagrody za udział w konkursie Piękno Mojej Okolicy. Laureatami zostali Julia Markowska, Kamil Rejmak, Aleksandra Nawrocka.

Tydzień UprzejmościTydzień UprzejmościTydzień UprzejmościTydzień UprzejmościTydzień UprzejmościTydzień Uprzejmości