ZESPÓŁ EDUKACYJNY

"Sieciaki"

Sieciaki

24 października uczniowie klas II – V uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym finansowanym przez Gminną Komisję Alkoholową "Sieciaki". Widowisko powstało przy współpracy z "Fundacją Dzieci Niczyje". W spektaklu poruszony został problem cyberprzemocy coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze.

Uczniowie poznali w trakcie spektaklu zasady bezpiecznego poruszania się w sieci oraz jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora lub monitora komputerowego.

Zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i niepowtarzalną okazję do bezpośredniej zabawy z aktorami.

SieciakiSieciakiSieciaki