ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Lubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła II

W dniu 29 maja 20014 r. odbył się III Zjazd Rodzin Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Podobnie, jak w ubiegłym roku, miejscem spotkania było Lubsko. Przyjechały poczty sztandarowe z opiekunami i dyrektorami z 21 szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II. Naszą szkołę reprezentowali: z-ca dyr. Jadwiga Skubek, Małgorzata Horodniczy - opiekun pocztu sztandarowego i uczniowie, Angelika Leśniewska, Anna Bieniek i Miłosz Rowiński.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem J. E. ks. Bpa dra Stefana Regmunta. Następnie było uroczyste przejście ze sztandarami do Lubuskiego Domu Kultury. Tam wzięliśmy udział w akademii. Rozstrzygnięty został konkurs na hymn i logo Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Laureatami konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Żarach.

Spotkanie umiliły dzieci i młodzież w programie pod hasłem Wiara, Nadzieja i Miłość. Można było podziwiać piękne tańce góralskie w wykonaniu najmłodszych dzieci i recytacje starszych. Swoje występy mieli uczniowie ze SP 3 w Żaganiu, Gimnazjum w Sulęcinie, SP w Złotniku oraz nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku. Tegoroczny zjazd był dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II.

Diecezjalna Rodzina Szkół Jana Pawła II liczy blisko 40 szkół.

Lubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła IILubsko 2014 r.- Zjazd szkół im. Jana Pawła II