ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Lubię czytać

Czwartoklasiści i uczniowie klasy 6B uczestniczyli w konkursie czytelniczym pt. „Lubię czytać”. Czwarta klasa miała możliwość wykazania się wiedzą na temat lektury „Akademia pana Kleksa" i dwóch baśni „Stokrotka" i „Pięć ziarenek grochu". Szóstoklasiści czytali „Robinsona Crusoe" i nowelkę „Janko Muzykant". Podczas trwania konkursu uczniowie pracowali w grupach, konkurs składał się z pięciu zadań: wykreślanki, układania puzzli tematycznie związanych z utworem czytanym przez uczniów, testu sprawdzającego zrozumienie przeczytanych tekstów, układanie planu wydarzeń z rozsypani zdaniowej, a ostatnią konkurencją były pytania do tekstu, na które dzieci odpowiadały ustnie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, drobne nagrody oraz oceny z aktywności. Myślę, że konkurs podobał się uczniom, bo dopytują się, kiedy będzie kolejny.

Lubię czytaćLubię czytaćLubię czytaćLubię czytaćLubię czytaćLubię czytaćLubię czytać