ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Lubuski Wynalazca na języku niemieckim - konkurs wojewódzki

Lubuski Wynalazca na języku niemieckim

W kwietniu uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcjach języka niemieckiego, na których bawiąc się w wynalazców poznawali nazwy części ciała.

Na zajęciach wykorzystano konkurs Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze "Mój wymarzony robot". Celem konkursu była promocja innowacji, nowoczesnych technologii oraz przyszłościowych rozwiązań. Dzieci bardzo chętnie zobrazowały swoje wizje robotów, a następnie nazywały po niemiecku ich poszczególne części. Kilkanaście najlepszych prac reprezentowało nasz Zespół Edukacyjny na konkursie i walczyło o nagrodę - wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nagrody nasi uczniowie nie zdobyli, ale kilka prac opublikowano na wystawie Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku podczas wręczania nagród laureatom.