ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Dzień Europejski w Szkole Podstawowej

20 marca kl. IV-VI witały wiosnę Dniem Europejskim. Jesteśmy w Unii Europejskiej już 11. rok – wyjeżdżamy, pracujemy, zwiedzamy; warto więc poznać jej kraje członkowskie.

W tym roku przyjrzeliśmy się szczególnie: Irlandii, Czechom, Francji, Włochom oraz Grecji. Każda klasa przygotowała prezentacje, które wzbogaciły naszą wiedzę na temat najważniejszych informacji dotyczących poszczególnych krajów. Dzięki zaś charakterystycznym dla danego kraju piosenkom i dowcipom poznaliśmy kulturę i stereotypy o ich mieszkańcach. Podsumowaniem dnia był Quiz o Krajach UE, podczas którego mogliśmy sprawdzić nabytą wiedzę.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, dlatego zostali nagrodzeni słodkim upominkiem; najlepsze klasy otrzymały zaś nagrody ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły oraz wydawnictwo Oxford University Press.

Dzień Europejski w Szkole PodstawowejDzień Europejski w Szkole PodstawowejDzień Europejski w Szkole PodstawowejDzień Europejski w Szkole PodstawowejDzień Europejski w Szkole Podstawowej