Spotkanie opłatkowe

20 grudnia pracownicy Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie zebrali się w auli na uroczystym spotkaniu opłatkowym. W podniosłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd i pastorałek, składaliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Całą uroczystość poprzedził program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

O tym, że zawsze może trwać Boże Narodzenie, jeśli tylko będziemy tego pragnąć, przypomniały nam uczennice klasy 2a i 2b - Klaudia BojkoDominika Dąbek. Wystarczy drobny gest, ciepły uśmiech, odrobina nadziei dana innym...

Mogliśmy także gościć na wieczerzy wigilijnej u naszych wieszczów narodowych. Natalia Gralińska, Martyna BańkowskaDominik Szubert wprowadzili nas w nastrój nocy wigilijnej u Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.

Ciekawą interpretację wiersza "My ludzie XXI wieku" przedstawił uczeń klasy 6b - Dawid Holewa. Utwór zawiera przesłanie dla współcześnie żyjących ludzi. Uświadomił nam, że uciekamy od miłości, szydzimy z uczuć, udajemy twardych, cynicznych. A tymczasem bardzo pragniemy miłości. Zbyt mało w nas pokory i "zapominamy jak bardzo znikome są nasze możliwości i jak wielka jest nasza słabość".

Następnie Klaudia Rejmak zaprezentowała wzruszający list matki do syna, który przeżywał swoje pierwsze Boże Narodzenie.

Uczniowie szkoły podstawowej: Szymon Kawalec, Patrycja ArendtWiktoria Suzanowicz recytowali utwory własne, które napisali na kółku polonistycznym pod kierunkiem pani Natalii Kicińskiej.

Serdecznie dziękujemy również pani Annie Kowalewicz za przygotowanie wzruszającej oprawy plastycznej przywołującej noc wigilijną i panu Przemysławowi Puchalskiemu za opracowanie i wykonanie przepięknych kolęd i pastorałek.