DZIEŃ ANIOŁA W NASZEJ SZKOLE

Pośród łez i trosk jeszcze czasem brzmi w nas
Anioła głos

Jak co roku, po trudach codziennego życia, dosięgamy Nieba. W ten niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas Dzień Anioła, który w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy. W tym dniu zewsząd otaczali nas niebiescy posłańcy. Korytarze szkolne zostały przyozdobione papierowymi aniołami wykonanymi przez naszych uczniów. Młodzi i starsi pięknie i dostojnie prezentowali się w białych, anielskich strojach. Konferansjerzy (Róża Holewa i Krzysztof Holewa) powitali nas we wzruszającej atmosferze, anielskiej scenerii i zaprosili do wspólnego oglądania i przeżywania tej pięknej uroczystości.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Przedstawili bożonarodzeniowe jasełka, które przeplatane były pięknymi interpretacjami utworów poetyckich w wykonaniu Róży i Krzysztofa Holewy, Natalii Lupy, Piotra Kawalki, Eweliny Dolińskiej, Natalii Maćkowiak, Kingi Koseskiej i Amelii Pazoły. W rolę Aniołów wcieliły się: Karolina Bieniek, Julia Ostrowska, Aleksandra Rażna, w rolę Maryi – Zuzia Sielewicz, a Józefa – Krzysztof Holewa. Narrację prowadziła Nicola Lusawa.

Program wyzwolił w nas wiele głębokich wzruszeń, dał ukojenie i nadzieję płynącą z Narodzin Pana Jezusa.

Po spektaklu odbył się przepiękny koncert kolęd i pastorałek pod kierownictwem naszego nauczyciela muzyki, p. Przemysława Puchalskiego. Wystąpiły uczennice z klasy IVA – Angelika Bubeła, Ewelina Dolińska, Marika Zalisz, Ewa Żukowska, z klasy VC – Julia Śnieguła i Hanna Każmierczak, z klasy VI – Oliwia Leśniewska, Natalia Lupa, Patrycja Stryjek, Maria Sobczuk, Rafał Żurawicki, z klasy VIII – Julianna Lesiuk.

Program został ponownie zaprezentowany na spotkaniu wigilijnym dla obecnych i byłych pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obchody tej uroczystości.