Bezpieczna i przyjazna szkoła

kuratoriumWojewoda lubuski

Z radością informujemy, że w tym roku szkolnym Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w porozumieniu z Kuratorem Oświaty w Gorzowie realizuje rządowy program "Bezpieczna i przyjazna szkoła". 25 sierpnia br. Została podpisana umowa mająca na celu realizację zadania publicznego jakim jest: "promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży zagospodarowanie czasu wolnego ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej w szkole i placówce oraz poza nią zwiększenie kompetencji nauczycieli wychowawców i innych pracowników szkoły i placówki oraz rodziców w zakresie zdrowego stylu życia".

W ramach projektu będą realizowane działania tj. m.in.: plastyczne zajęcia plenerowe, pokazy, prelekcje, treningi, warsztaty, zajęcia praktyczne "Zrób to sam", piknik rodzinny oraz gra terenowa. Zostanie stworzona "Przystań Sportu i Rekreacji" czyli miejsce, w którym uczniowie wraz z rodzicami będą mogli aktywnie spędzać czas.

Docelowymi adresatami projektu są dzieci ze szkoły podstawowej i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Pośrednimi odbiorcami projektu będą gimnazjaliści oraz społeczność lokalna współpracująca w jego realizacji i korzystająca z efektów podjętych działań. Projekt zakończy się 30 listopada 2015 r.

Zdzisława Rychła Dyrektor ZE w Trzebiechowie.