Marzec – miesiącem matematyki

W dniach 12-13 marca 2015 r. w Zespole Edukacyjnym świętowaliśmy Dni Matematyki. Z tej okazji w szkole podstawowej i w gimnazjum odbyły się Turnieje Matematyczne. Turniej składał się z 36 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych.

Patronem honorowym Dnia Matematyki było Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.

Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka, jak się okazało może być przyjemna i dawać radość.