JA – WOLONTARIUSZ!

Projekt PCPR Świadomi w działaniu

Dnia 5 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wolontariuszy „Ja - wolontariusz!”, które przeprowadziła pani Dominika Danielak z Centrum Wolontariatu w Zielonej Górze. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści, którzy pragną nieść pomoc innym.

Pani Dominika opowiedziała nam kim jest wolontariusz i czym się zajmuje. Wspólnie ustalaliśmy co nam daje wolontariat, a co my dajemy od siebie. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że ofiarowujemy drugiemu człowiekowi nadzieję, a dostajemy satysfakcję.

Po szkoleniu wiemy już czym jest wolontariat i na czym polega działalność wolontariacka. Czujemy się zmotywowani do działania na rzecz innych, bo wiemy jak ważne jest pomaganie – dobro zawsze do nas powraca. Czujemy radość, szczęście oraz ogromną moc, by robić coś dobrego na rzecz drugiego człowieka.